Veselīgais jogurta saldējums

by - 14:30

*BEZ olām *BEZ miltiem *BEZ sviesta

Foršs veselīgais našķis gan karstas vasaras, gan atvasaras baudītājiem un, nemelosim, arī rudenī, ziemā un pavasarī, ir reizes, kad sagribās aukstus saldējuma našķi - tad šis lūk ir tieši laikā:
1. Ātri pagatavojams;
2. Maz sastāvdaļu;
3. Veselīgs
4. Un garšīgs, protams!

Izvēlies savu ogu un riekstu kombināciju un pat jogurta tipu - ja nepatīk bezpiedevu grieķu jogurts, neviens neliedz imantot zemeņu, persiku, ķiršu vai citas iecienītāko jogurtu garšas!

Sastāvdaļas:
  • Grieķu jogurts, bez piedevām
  • šķidrs medus, daudzums pēc vēlamās salduma pakāpes
  • zemenes, vai citas ogas/augļi (daudzums, pēc vēlēsanās)
  • pistācijas vai citi rieksti (daudzums, pēc vēlēsanās)

Pagatavošana:

Tieši tik pat vienkārša, kā sastāvdaļu daudzums, ir arī pati recepte - tik vien, kā samaisīt jogurtu ar medu (vai citu saldinātāju pēc vēlēšanās - Agaves sīrups, kļavu sīrups, dateļu sīrups u.t.t.) un iemaisīt jogurtā arī izvēlētās odziņas un riekstiņus - manā gadījumā zemeņu gabaliņi un pistāciju rieksti.

Gatavo jogurta masu lej lēzenā, viscaur ar pārtikas plēvi izklātā taisnstūrveida traukā, tā lai pārtikas plēve būtu arī ārpus trauka malām.

Liek trauku saldētvā uz nakti un nākamjā dienā vari baudīt veselīgo saldējumu -

Izņem trauku no saldētavas, izceļ aiz pārtikas plēves malām, vai apgāž otrādi uz dēlīša un noņem pārtikas plēvi. Ļauj 3-5 minūtes pastāvēt istabas temperatūrā, sagriež vēlamā lieluma gabaliņos un nekavējoties var baudīt!

Atlikušos gabaliņus droši glabāt saldētavā vari vismaz 1-2 nedēļas.

You May Also Like

0 comments