Šokolādes glazūras biezpiena sieriņi

by - 21:29


Izbaudi kausētās šokolādes aromātu savā virtuvē;

izvēlies diētiskāku vājpiena vieglākās tekstūras biezpienu vai treknu, sātīgu un svaigu lauku pilnpiena biepzienu;

iztukšo pagājušās vasaras ievārijuma krājumus vai dodies uz veikalu eksotisko garšu ievārījumu meklējumos (vai varbūt laiks ir karamelīgā iebiezinātā piena vai krēmīgā zemesriekstu sviesta pildījumam?);

izvēlies sukādes, cepumus, riekstus vai citas tieši Tavai gaumei atbilstošas piedevas

un lai top šokolādes glazūras biezpiena sieriņi mājas gaumē un mazas mini kūciņas izskatā!

Biezpiena sieriņiem:
  • 600 g biezpiens (pilnpiena vai vājpiena pēc izvēles)
  • 60 g sviests, izkausēts
  • 6 ēd.k. pūdercukurs (var regulēt daudzumu atbilstoši vēlamajai salduma pakāpei)
  • 12 tēj.k. ievārījums (garša pēc izvēles) 
  • VAI citas vēlamās piedevas, piemēram, Oreo cepumi, sukādes, kokosriekstu skaidiņas
Glazūrai:
  • 200 g šokolāde 
  • 1 ēd.k. kausēts sviests vai kokosriekstu eļļa
Pagatavošana:

Šokolādi kopā ar sviestu vai kokosriekstu eļļu izkausē mikroviļņu krāsnī, vai karstā ūdens peldē, samaisot līdz viendabīgai konsistencei.

Es šoreiz gatavoju ar 72% kakao satura tumšo šokolādi, bet izvēle katra paša rokās un garšas kārpiņās.

Izkausēto šokolādi ar konditorejas otiņu vai tējkaroti ieklāj vēlamās formas un izmēra silikona formiņu pamatnēs un izsmērē arī gar sāniem, aptuveni 2-3 mm biezumā. Un liek saldētavā uz 30 minūtēm.

Iesaku silikona formiņu pirms izmantošanas aptuveni 20 minūtes paturēt saldētavā, lai šokolāde ātrāk pieķertos formiņas malām un sastingtu, nevis notecētu formiņu apakšā.

Tikmēr pagatavo biezpiena masu, izvēlēto biezpienu sablenderē ar rokas blenderi kopā ar izkausētu sviestu un pūdercukuru. Ja nevēlies izmantot rokas blenderi, biezpienu vari izspiests caur sietu un tad samaisīt vai sakult ar pūdercukuru un kausēto sviestu.

Biezpiena masai vari pievienot arī sasmalcinātus žāvētos augļus, kokosriekstu skaidiņas, sukādes vai sasmalcinātus cepumus, vai ja atļauj formu izmērs viducītī vari likt arī veselus cepumus. Brīva vieta improvizācijai ar iecienītākajām garšām un garšu salikumiem.

Kad šokolāde formiņās sacietējusi, formiņu pamatā klāj biezpiena masu, piepildot formiņas līdz pusei. Šajā brīdī sieriņa viducīti pārklāj ar izvēlēto ievārījumu (aptuveni viena maza tējkarote, bet atkarībā no formiņu izmēra) vai zemesriekstu sviestu, vai citu izvēlēto pildījumu, piemēram, karameļu mērci vai iebiezinātu kondensēto pienu.

Pārklāj ar biezpiena masu līdz formiņas pilnas. Augšpusi pārklāj ar atlikušo kausēto šokolādi.

Ja šokolāde jau sacietējusi, pasildi to vēlreiz mikroviļņu krāsnī vai ūdens peldē.

Gatvās biezpiena sieriņu formiņas liec ledusskapī vismaz uz 3 stundām, vai saldētavā uz 30 minūtēm un pēc tam vēl 1 stundu ledusskapī.

Kad virsējā šokolādes kārta sacietējusi, šokolādes biezpiena sieriņus uzmanīgi izņem no silikona formiņām, dekorē pēc vēlmēm un pasniedz kaut vai kā kūku vai mājīgu, bet mazliet arī smalku, desertu ciemiņiem!

You May Also Like

0 comments