Raw aveņu un šokolādes `fudge` kūciņas

by - 00:08

*BEZ miltiem *BEZ glutēna *BEZ olām *BEZ piena produktiem *BEZ sviesta *RAW *Vegāniskas

Ja arī Tavā saldētavā aizķērušās kādas vasaras ogas - vai tās būtu avenes, kā šajā receptē, vai mellenes un zemenes - negaidi līdz nākamajai vasarai, pagatavo jau tagad!

Pagatavošana ātra un bez laikietilpīgām miksēšanām vai cepšanām, kā standarta kūkām. Viss, kas būs vajadzīgs, lai pagatavotu šos gardumus maksimāli vienkārši un ātri, ir jaudīgs blenderis vai virtuves kombains.

Sastāvdaļas:

Šokolādes pamatnei:
  • 200 g zemesriekstu sviests
  • 3 ēd.k. kokosriekstu eļļa
  • 3 ēd.k. Agaves sīrups (vai medus, ja negatavo raw versiju)
  • 5 ēd.k. kakao pulveris
  • šķipsniņa sāls
Aveņu `fudge`:
  • 150 g Indijas rieksti
  • 2 ēd.k. kokosriekstu eļļa
  • 3 ēd.k. Agaves sīrups (vai medus, ja negatavo raw vesriju)
  • 1 tēj.k. vaniļas ekstrakts (pēc vēlēsanās)
  • 100 -150 g avenes vai citas ogas pēc izvēles (daudzums atkarībā, cik sulīgas un/vai ūdeņainas ir ogas)
Pagatavošana:

Indijas riekstus jau kādu laiciņu pirms gatavošanas, kaut vai iepriekšējā dienā, vai vismaz stundiņu iepriekš, aplej ar remdenu vai siltu ūdeni un atstāj, pārklājot ar papīra dvielīti.

Šokolādes pamatnītei blenderī liek visas tai paredzētās sastāvdaļas un blenderē 2-3 minūtes vai, kamēr viss viendabīgi sajaucies.

Es otrajā pagatavošanas reizē pamatnītei pievienoju arī aptuveni 2 ēd.k. kokosriekstu skaidiņu, par cik man tās ļoti garšo, bet tas gaumes un vēlmju jautājums, jo vari pievienot arī maltas mandeles vai zemesriekstu sviesta vietā izmantot, piemēram, mandeļu sviestu.

Šokolādes masu liek kantainā formā (man bija 10 x 18 cm), kas izklāta ar pārtikas plēvi, tā lai pārtikas plēve ir lielāka par pašu trauku. Masu izlīdzina un liek saldētavā uz 30 minūtēm.

Tikmēr gatavo aveņu `fudge` kārtu, nosusinot Indijas riekstus un liekot tos blenderī kopā ar nedaudz atkausētām un lieko šķidrumu nolietām avenēm un pārējām šīs kārtas sastāvdaļām. Blenderē lidz iegūta viendabīgas konsistences masa.

! Ja neesi drošs par sava blendera jaudu un spēju sablenderēt visu vienā peigājienā, iesaku sākt ar riekstiem, sablenderējot tos līdz drupaču vai miltu, vai jau kbiezeņa konsistencei un tikai tad pievieno avenes un pārējās sastāvdaļas.

Sagatavoto ogu masu pārklāj formā sastindzinātajai šokolādes pamatnes masai, un liek atpakaļ saldētavā un vismaz 2 stundām. Pirms pasniegšanas vismaz 15-20 minūtes paturi istabas temperatūrā, vai tik ilgi, kamēr iespējams sagriezt fudge. Uzglabāt saldētavā vari pat lidz 1 - 2 nedēļas.

You May Also Like

0 comments