Ievārījuma `crumble` jeb drupaču kūciņas

by - 23:58

*BEZ kviešu miltiem *BEZ olām

Auzu pārslu enerģijas un veselības spēks, kopā ar gardu un saldu vasaras garšas ievārījumu - nu tik kārdinoši, ka ēst pat brīvdienu brokastīs!

Rudens un ziema ir tas periods, kad našķu pagatavošanai svaigo ogu vietā vairāk izmantojam vasarā neapēsto ogu saldētavas krājumus, vai dažnedažādo ogu un augļu ievārījumus, tāpēc šī ir lieliska universālā recepte, kurā vari izmantot jebkuru ievārījumu, kurš vien sakārojas.

Šo ievārijuma drupaču kūciņu sastāvā izmantoju vienu no kārdinošākajām manām vasaras ogu garšām - aveņu ievārījumu, un rezultāts bija tik ļoti, ļoti gards! :)

Sastāvdaļas:
  • 230 g (pilngraudu) auzu milti
  • 70 g (pilngraudu) auzu pārslas
  • 1 tēj.k. cepamais pulveris
  • 100 g brūnais cukurs
  • 120 g sviests
  • 1 ēd.k. kļavu sīrups vai šķidrs medus pēc izvēles (var nepievienot, ja vēlies mazāk salduma)
  • 150-200 g aveņu vai jebkurš its ievārījums pēc izvēles
  • + 1-2 ēd.k. auzu pārslas vai kokosriekstu skaidiņas pārbirdināšanai (nav obligāti)
Pagatavošana:

Bļodā samaisi visas pirmās četras sastāvdaļas jeb sauso sastāvdaļu kopumu, pievieno izkausētu vai ļoti mīkstu sviestu un kļav sīrupu vai šķidru medu. Visu maisot, izveido lipīgi un nedaudz drupačainu mīklu.

Sagatavoto mīklas daļu iespiež ar cepampapīru izklātas cepamās formas pamatnē 0.5 - 1 cm augstumā. Man bija 20x20 cm lieluma kvadrātveida cepamtrauks.

Ar spatulu, glāzes otru pusi vai ēdamkarotes otru pusi mīklu kārtīgi pieprasē un izlīdzina pa visu formas pamatni.

Sagatavotajai pamatnei pāri klāj izvēlēto ievārījumu un pāri ievārījumam, ar pirkstiem veidojot drupačas, pārber atlikušo auzu pārslu mīklas daļu, tā lai visa ievārijuma kārta būtu pārklāta.

Nobeigumā, pēc vēlēšanās, var pārkaisīt arī papildus auzu pārslas un/vai kokosriekstu skaidiņas.

Sagatavoto drupačkūciņu cep 190 grādos 30 minūtes. Ja tā apbrūnē pārāk strauji, temperatūru var samazināt lidz 180 grādiem un/vai pārklāt formu ar folliju.

Gatavo kūciņu padzesē un sagriez vēlamā lieluma kvadrāta vai taisnstūrveida gabaliņos. Garšīgi gan vēl silti, gan pilnībā atdzisuši.

Absolūtam deserta stila baudījumam, vēl siltu drupačkūkas gabaliņu vari papildināt ar aukstu saldējuma bumbiņu un svaigām odziņām...mmmm!

Īpaši gardi šis noteikti būs ar kādu omītes vārīto ievārījumu! Un palutini sevi - apēd šos drumstalu kumosiņus arī brokastīs - auzu pārslas, kā nekā ir vērtīgs brokastu produkts :) Brīvdienu rītā uz to cukuru varam arī pievērt kādu reizi acis! :))

Lai garšo!

You May Also Like

0 comments