Rabarberu curd krēms

by - 23:29


*AR cukuru *AR olām *AR piena produktiem *BEZ kviešu miltiem

Gaisīgs, saldskābs un tik ļoti pavasara un vasaras sajūtas raisošs deserts, krēms, mērce - lai vai kā Tev to gribēsies nodēvēt un kur pielietot (vai apēst vienkārši tāpat ar karotēm uzreiz jau tikai nedaudz padzisušu, kā man gāja ar lielu daļa krēma! :D) - tik un tā šis Rabarberu kurds vienaldzīgu neatstās!

Apēda pat tie, kas saldumus "nekad neēd":))

SASTĀVDAĻAS:

  • 500 g rabarberu
  • 120-150 g cukura (atkarībā, cik skābi vai saldi ir pagadījušies rabarberi paši par sevi)
  • 200 ml ūdens
  • 1 ēd.k. citrona sula
  • 3 olu dzeltenumi + 1 vesela ola
  • 1 ēd.k. kukurūzas cietes
  • 2-3 ēd.k. sviests (atkarībā, cik biezu un sātīgu vēlies gatavo rabarberu krēmu)

PAGATAVOŠANA:

Vispirms katliņā liec gabalos sagrieztus rabarberus, pārber ar cukuru (skaties, cik saldi paši rabarberi un līdz ar to, cik daudz cukura būs nepieciešams, lai krēms nebūtu ne par skābu, ne par saldu. es liku 150 g) un pārlej ūdeni. Vāri 20 minūtes (vai vairāk, ja nepieciešams), līdz rabarberi kļuvuši pilnībā mīksti.

Noņem no plīts, padzesē 10 minūtes, pielej citrona sulu un sablenderē ar rokas blenderi visu katliņa saturu viendabīgā konsistencē.

Atsevišķā bļodiņā viegli ar dakšiņu putojot, sajauc olu dzeltenumus, olu un kukurūzas cieti (ja vēlies biezāku krēmu, var pievienot līdz 2 ēd.k. kukurūzas cietes, 1 ēd.k. vietā)

Olu maisījumu ar rokas putojamo slotiņu viendabīgi ieputo katliņā pie blenderētajiem rabarberiem un liec atpakaļ uz plīts. Nepārtraukti turpinot maisīt ar putojamo slotiņu, lai krēms nepiedegtu pie katliņa apakšas, sildi masu 8-10 minūtes, kamēr tā sāk kārtīgāk sabiezēt. Izslēdz plīti. Iemaisi mīkstu sviestu un maisi, kamēr sviests karstajā krēma masā izkusis un vienmērīgi sajaucies ar masu.

Gatavo rabarberu curd krēmu pārlej vēlamajos trauciņos vai stikla burciņās un atdzesē pilnībā istabas temperatūrā, bet pēc tam arī ledusskapī 2-3 h.

Man garšoja tāpat, ēdot ar karoti, kā desertu :) Bet vari izmantot jebkā - kā mērci pankūkām, augļiem, citiem desertiem. Kā pildījumu eklēriem, tartēm, saldās mīklas groziņiem, macarooniem.

No pārpalikušā krēma trešajā dienā, es izcepu vārītā krēma tipa bulciņas, par pamata mīklu, ņemot šo kanēļmaizīšu mīklas recepti un izveidojot apaļas 5-7 cm diametra bulciņas ar iedobīti vidū, kur sapildīju kārtīgu devu curd krēma (tāpat, kā vārītā krēma maizīšu gadījumā) un cepu cepeškrāsnī 20 minūtes.

You May Also Like

0 comments