Pašgatavotas Ferrero Rocher lazdu riekstu konfektes

by - 08:12


Pašu rokām gatavotas lazdu riekstu šokolādīgas trifelītes mazliet Ferrero Rosche gaumē.

Vai iepriecini sevi, vai jau laikus izplāno pašgatavotu Māmiņdienas dāvanu: jebkurā gadījumā - vērts pamēģināt! :)

Starpcitu, te pat arī vēl viena tik pat vienkāršu trifeļu recepte - Nutellas un lazdu riekstu trifeles

SASTĀVDAĻAS:

Trifeļu pamatmasai:
  • 150 g Selgas šokolādes vai lazdu riekstu pildījuma vafeles
  • 200 g lazdu rieksti
  • 150 g Nutella
Trifeļu pārklājumam:
  • 100 g šokolāde
  • 1 ēd.k. kokosriekstu eļļa (vai sviests, pēc vēlēšanās)
  • 100 g sadrupinātu lazdu riekstu vai krokantu (speciāli dekoriem paredzēti, jau sadrupināti, grauzdēti

PAGATAVOŠANA:

Blenderī lec salauztas aptuveni 3-4 daļās Selgas vafeles un lazdu riekstus un sablenderē līdz gandrīz miltainai konsistencei. Pievieno Nutellu un vēlreiz nedaudz pablenderē, lai riekstu un vafeļu masa viendabīgi sajaucas ar Nutellu, veidojot ķēpīgu un lipīgu trifeļu pamatmasu.

Pārliec masu bļodā un ieliec uz kādām 30 minūtēm saldētavā, lai tās mazliet sastingst un arī šokolādes glazūra uzreiz pieķeroties pie trifeles, ātrāk sastingtu. Sagatavo bļodiņu ar siltu ūdeni, kur pamērcēt rokas un veido vēlamā lieluma trifeles ar mitru roku palīdzību. Gatavās trifeles pa vienai izkārto uz cepamā papīra.

Trifeļu glazēšanai izkausē šokolādi ar kokosriekstu eļļu, samaisot viendabīgā masā un iemaisi tajā arī lazdu riekstu drupatas vai krokantus.

Sagatavotajās konfekšu bumbiņās pa vienai iespraud zobu bakstāmo kociņu un iemērc kausētās šokolādes un riekstu mikslī, tā, lai trifele viscaur tiktu pārklāta ar šokolādi un riekstu drupatām.

Brīdinu, ka iespējams nebūs tik vienkārši piedabūt riekstus pieķerties trifelei tā vienkārši iemērcot, tāpēc es ņēmu talkā tējkaroti, ar kuras palīdzību vienkārši iemērkto trifeli no visām pusēm kārtīgi apliku ar riekstu un kausētās šokolādes masu.

Glazētās trifeles atkal pa vienai kārto uz cepamā papīra un liec saldētavā vēl uz 30 minūtēm vai ledusskapī vismaz uz 2 stundām vai līdz pasniegšanai.

Nav nemaz tik sarežģīti, vai ne?! :)

You May Also Like

0 comments