Nutellas lazdu riekstu trifeles

by - 04:44

*BEZ kviešu miltiem * BEZ sviesta *BEZ olām 


Lazdu riekstu un Nutellas šokolādīgā salduma kumoss - našķis, kā no specializēta šokolādes trifeļu veikala, tikai paša rokām gatavots un nemaz ar ne sarežģīts!

Bet vēl vienu, tik pat vienkāršu pašgatavoto Ferreo Rocher konfekšu recepti meklē šeit.


SASTĀVDAĻAS:

Trifelēm:
  • 50 g tumšā šokolāde
  • 1 ēd.k. saldais krējums
  • 150 g Nutella 
  • 30 g sadrupinātu lazdu riekstu vai speciālo lazdu riekstu krokantu (jau sadrupināti, apgrauzdēti un nedaudz iekaramelizēti lazdu riekstu dekoratīvie gabaliņi)
Karamelizētiem lazdu riekstiem trifeles iekšpusē:
  • 30 g lazdu rieksti
  • 2 ēd.k. cukurs
  • 1 ēd.k. ūdens

PAGATAVOŠANA:

Vispirms sāc ar riekstu karamelizēšanu, lai tie paspēj padzist un karamele sastingst, kamēr darbojies ar pārējo trifeļu masu.

Uzkarsētā pannā ber cukuru, apmaisot karamelizē 30 sekundes un pievieno ūdeni. Turpini maisot sildīt, kamēr masa kļūst zeltaini bieza. Pievieno riekstus un kārtīgi iemaisi, lai riekstus no visām pusēm aptvertu karamele. Pasildi 2-3 minūtes un riekstus pa vienam noliec uz cepamā papīra, lai atdziest un sastingst.

Trifeļu pagatavošana pavisam ātra un vienkārša: mikroviļņu krāsnī vai ūdens peldē izkausē šokolādi kopā ar ēdamkaroti saldā krējuma un karstajā šokolādē lēnām iemaisi Nutellu. 

Padzesē masu un kad tā remdena liecledusskapī vismaz 30 minūtēm, lai tā nedaudz sastingst un ir viegli veidojama.

Trifeļu veidošana:

Ņem ēdamkaroti trifeļu masas, viducītī iespiež karamelizēto lazdu riekstu un izveido ar rokām trifeles bumbiņu no Nutella šokolādes masas. Gatavās bumbiņas apvārta drupinātos lazdu riekstos vai lazdu riekstu krokantos. 

Atdzesē saldētavā 1 stundu vai ledusskapī vismaz 3 stundas pirms pasniegšanas.

Lai gardi!

You May Also Like

0 comments