Brīnumgardais vegāniskais šokolādes saldējums

by - 23:19

*BEZ glutēna *BEZ piena produktiem *BEZ cukura *BEZ olām *Vegānisks *AR riekstiem

Šo saldējuma masu pagatavot ir ātri un viegli! Ar uzsvaru uz saldējuma masu, jo vienīgais, kas man sagādāja mazu stresiņu un nedaudz dusmu līmeņa pieaugumu, bija pēc tam dabūt gardo saldējuma našķi ārā no saldējuma formiņām tik pat skaistu un formīgu, kāds tas bija atrodoties iekšpus formiņām :) ...vai drīzāk - dabūt sākotnēji ārā no tām vispār.. un tālāk jau tas stāsts par formu :) bet varbūt Tev ir labākas formiņas ar vieglāku iespēju izņemt gatavo saldējumu, vai zini, kādu super triku `nesāpīgai` saldējuma izņemšanai no saldējamās formiņas :)

Bet tik pat labi vari vienkārši likt trauciņā, nedaudz paturēt ledusskapī un pasniegt kā krēmīgu pudiņveida desertu, kas ir BEZ cukura, miltiem un piena produktiem! Skan pārāk labi, lai būtu patiesība? Izmēģini un redzēsi, ka ir vēl labāk....! :)

Sastāvā:
  • 100 g Indijas rieksti (uz nakti izmērcēti ūdenī)
  • 250 g dateles, bez kauliņiem (uz nakti izmērcētas ūdenī)
  • 100 g avokado, nomizots un sagriezts nelielos gabaliņos
  • 50 g nesaldināts kakao pulveris
  • 400 ml jeb viena budžiņa kokosriekstu piens

Pagatavošana:

Es teiktu, viens no vienkāršāk pagatavojamajiem desertiem, ja vien Tavu virtuvi apdzīvo jaudīgs blenderis - vispirms sablenderē Indijas riekstus lidz gandrīz miltainai konsistencei, pievieno visas pārējās sastāvdaļas un blenderē līdz viendabīgai un krēmīgai masai. Ar pavisam labu blenderi, šo var pagatavot arī vienā piegājienā, uzreiz liekot visas sastāvdaļas un pāris minūšu laikā iegūstot jau viendabīgu krēmveida desertu!

Tā lūk - ēd kaut uzreiz no blendera - tik krēmīgs un saldi gards tas ir!

Bet, protams, vari arī pacīnīties ar tām saldējuma formiņām, sasaldēt saldētavā un pēc 5 stundu vai nakts saldēšanas, saldējumus izņemt no formiņām, pārliet ar kausētu šokolādi un, kamēr tā vēl nav sacietējusi, uzreiz pārbārstīt ar dažādiem krāsainajiem dekorējumiem - sēkliņām, skaidiņā, cukurpērlītēm utt.

Lai veselīga našķošanās!

You May Also Like

0 comments