Bērnības garša - saldā desa jeb saldā brunete

by - 12:17

Pavisam klasiska bērnības garša - saldā brunete, saldā desa vai pat saldais salami - kā nu kurš to dēvē!

Mūsdienu Macaroon, eklēru, Panna Cotu un citu moderno desertu laikmetā, brīžiem patiešām ir tāda bauda atgriesties pie tik bērnišķīgu sajūtu receptēm! Ir forši un ne mazāk garšīgi!!!

Atceries bērnību! Ar šajā versijā mazliet modernāku riekstu piegājienu - pistācijas, Indijas rieksti un valrieksti - manā bērnībā ierastās Laimas marmelādes vietā :)

SASTĀVDAĻAS:

No šī sastāvdaļu daudzuma sanāk divas saldās salami desas aptuveni 20 cm garumā. Ērti gatavot uzreiz divas, lai nav tās nabaga olas jādala, bet arī tāpēc, ka saldētvā vienu no uzreiz neapēstajām saldajām desām vari turēt pat mēnesi - izņem tik kādas divas stundas pirms baudīšanas un gards cienasts pie tējiņas gatavs :))
  • 1 ola + 1 olas dzeltenums
  • 70 g cukurs
  • 2 ēd.k. brūnais cukurs (pēc vēlēšanās)
  • 200 g tumšā šokolāde
  • 90 g sviests
  • 170 g cepumi (Selga klasiskie vai ar kādu garšu, vai citi līdzīgi Tavi iecienītākie cepumi)
  • 50 g valrieksti
  • 30 g pistācijas
  • 30 g indijas rieksti
Piebilde: riekstus vari izvēlēties pēc sirds patikas, droši ņem kaut mandeles, lazdu riekstus vai pat pekanriekstus un veido savu mīļķao riekstu attiecīgās proporcijas un daudzumus :)

PAGATAVOŠANA:

Atsevišķā bļodiņā vispirms viegli ar dakšiņu saputo olu, olas dzeltenumu, abus cukurus un, ja vēlies, arī kādu vaniļas esences tējkaroti vai ruma pilienu, īpašākām garšas un aromātu niansēm.

Katliņā uz pavisam nelielas uguns sildi sviestu ar šokolādi, kamēr šokolāde pilnībā izkususi un iemaisījusies kopā ar sviestu viendabīgā masā. Lenām, nepārtraukti maisot, pavisam nelielā karstumā, pievieno olu un cukura miksli un nepārtraucot maisīšanu sildi pāris minūtes, līdz masa viendabīga un vienmērīgi sabiezējusi.

Droši noņem katliņu no siltuma, vai izslēdz uguni un iemaisi sadrupinātus cepumus, un izvēlētos riekstus sasmalcinātus, vēlamā izmēra gabaliņos. Visu kārtīgi samaisi, lai rieksti un cepumi būtu pilnībā apkļauti ar šokolādes masu.

Gatavo masu izklāj uz cepamā papīra desas formā un sarullē, stingri aizspiežot/aizrullējot abus papīra galus, lai desa saspiestos kopā un neveidotos caurumi.

Liec saldētavā uz pāris stundām vai ledusskapī uz diennakti. Pirms pasniegšanas no saldētavas, nedaudz atlaidini, pārber ar pūdercukuru, sagriez šķēlītēs un `salami` gatavs saldai baudīšanai!

You May Also Like

0 comments