Banānu kanēļmaizītes

by - 12:11

Silta, tikko cepta kanēļmaizīte un burvīgs aromāts visā mājā! Kanēļmaizītes - tik klasiskas, bet TIK burvīgas!!

Tā pati jogurta mīkla, tikai šoreiz nevis kanēļa rozītes, bet gan visapaļākās un klasiskākās kanēļa maizītes.... BET ar savu īpašo `odziņu` - banāna papildinājumu, kas tā jau maigo jogurta mīklas rezultātu bulciņas veidolā padara vēl sulīgāku un gardāku.

Tātad, mīklas pagatvošanai jogurta mīklas recepte, šeit - Kanēļa rozītes no jogurta mīklas.

Bet no gatavās mīklas izrullēju šoreiz lielu taisnstūrveidīgu ovālu (respektīvi gandrīz taisnstūris, tikai noapaļotiem galiem, kā jau rullējot, mīklai pienākas :)). Man mīkla izrulējās aptuveni 5 mm biezumā, bet tas, protams, gaumes jautājums. Man ļoti garšo kanēlis un patīk daudz pildījums, tāpēc mīklu rullēju salīdzinoši plānu, bet droši vari atstāt arī biezāku, ja gribi 'maizīgāku' un mazāk pildītu bulciņu. Ņem vērā, ka šī mīkla nav rauga mīkla, tāpēc tā neuzpūtīsies, līdz ar to, jo plānāk rullēsi, jo plānāka būs arī mīklas kārtiņa.

Uz izrullētās mīklas visā laukumā bagātīgi izbārstu kanēli ar cukuru (es jaucu vienādās proporcijās brūno cukuru un kanēli, bet, ja vēlies saldāku, un mazāk kanēlīgu, droši liec 2 pret 1 jeb uz 2 ēd.k. cukura - 1 ēd.k. kanēļa.

Tālāk jau aptuveni 4 cm no garākās mīklas vienas malas, horizontāli visā garumā vienā rindā izkārtoju plāni sagrieztas banāna šķēlītes. Un pēc 5 cm, atkārtoju vēlreiz šo pašu banānu līniju.

Tad jau vairs atliek tikai ļoti uzmanīgi mīklu sarullēt garā desā un sagriezt 2-3 cm gabalos. Katru bulciņu liec uz cepampapīra cepamajā plātī un cep 180 grādos 20 -25 minūtes vai, kamēr maizītes kļuvušas viegli zeltaini brūnas.

Visgaršīgākas vēl pavisam siltas..mmmm!! Un smaržo visa māja!

You May Also Like

0 comments