Pēc Riesling un tradicionālās metodes burbulīšiem uz MoselWeins

by - 10:55

Vīns un ēdiens, ēdiens un vīns..
Garša un aromāts.. garšu saskaņa un mirklis prieka...

Tā kā arvien vairāk aizraujos ar vīnu pasaules izzināšanu, tad nolēmu šad un tad padalīties arī ar savām idejām, atradumiem un jaukām lietām/vietām un ēdienu saderībām vīna pasaules kontekstā.

Piemēram, vienā no pēdējām manu Vīnziņu Asociācijas vīna studijunodarbībā spēlējāmies ar vīna un ēdiena saskaņošanas un saderības jautājumiem un niansēm..

Un Jūs pat iedomāties, iespējams, nevarat, cik aizraujoši tas ir... tas kā ēdiens var sabojāt vai pastpilgtināt vīnu.. vai tieši otrādāk - vīns atvērt arī ēdiena garšas buķeti..

...Tas, kā mainās vīna garša, vispirms pagaršojot to vienu, tad apēdot, ko pilnīgi nepieskaņotu un padzeroties vīnu otreiz, Tu saproti, ka totāli esi `pazaudējis` vīna raksturu un to sabojājis... to nevar vārdos izskaidrot..

Vai tieši otrādāk - vīna garšas buķeti atverošu un papildinošu ēdienu saderība ar piederīgu un pareizā temperatūrā pasniegtu vīnu... mmm.. lūk, tas ir īsts garšu baudas mirklis..

Bet par šo, gan jau, ka vēl sekos rakstiņi, piemeklējot receptes kādam konkrētam vīnam, vai tieši otrādāk - vīnus receptēm.

Novembris vispār ir tāds, mazliet vīna zīmē, mēnesis! Jo vīna garšu un aromātu virpulis sevi vilināja gan Riga Wine & Champagne festivāla pasākumu ietvaros, gan aktīvi, pēc siltajiem gada mēnešiem, arvien straujāk satumstot vakariem, atsākoties tematiskajām vīna vakariņām un degustācijām gan restorānos, gan vīnu veikaliņos, gan citās pasākumu vietās - atliek tik izvēlēties un baudīt!

Bet šoreiz pavisam īss, bet priecīgs stāsts par vienu jauku vīna vietiņu, kas Novembrī svinēja savu Dzimšanas dienu jeb Rīgas otrpus Daugavai apslēpto dārgumu - nelielu, mājīgu veikaliņu, kur iegādāties lieliskus, kvalitatīvus un par saprātīgām cenām labāko vīndaru Rieslingus gan no Vācijas, gan Luksemburgas Mozeles labākajām vīna darītavām.

Ja agrāk man šķita, ka neesmu īsti Vācijas reģionu vīnu `mīlis`(lai gan pati esmu dzīvojusi brīdi Vācijā - tolaik laikam vēl nedzēru ĪSTOS vīnus :)), tad, kopš brīža, kad pirmo reizi satiku Inesi Weiss Riga Food 2016 izstādē, varu droši apgalvot, ka esmu gan, un kā vēl! Tieši dēļ pozitīvajām emocijām, ko ikreiz šeit gūstu, izcilajām vīna garšām un dzīvīgajiem vīna pieredzes stāstiem, vēlos pastāstīt arī citiem par šo vietu (un tas ir tikai mans viedoklis, necenšoties, ko uzspiest vai reklamēt - tas tā, starpcitu!)

Mosel Weins īpašniece Inese, pati apbraukājusi vīndarītavas, personiski iepazīstoties ar vīna ražotājiem, piedāvā arī mums, iegādāties šos `ne-lielveikalu` sortimenta vīnus savā mājīgajā un vienmēr draudzīgi uzņemošajā veikaliņā Elvīras ielā, kurš Novembrī ar MoselWeins draugu kopā sanākšanu, gardiem vīniem un skaļām dziesmām sirsnīgi nosvinēja savu pastāvēšanas 1.Dzimšanas dienu!

Un ceru, ka tādu būs vēl daudz jo daudz..!

Jo veikaliņš ir patiešām foršs un, lai gan pamatā MoselWeins vīni tiek tirgoti HoReCa sektorā labākajiem Latvijas restorāniem, bet tieši šeit, Elvīras ielā, ir lieliska iespēja arī ikvienam no mums, iegūt savā īpašumā pa pudelei no labākajiem dažādu Vācijas un Luksemburgas Mozeles reģiona darītavu Riesling vīniem, un burvīgajiem, maniem favorītiem - pēc tradicionālās šampanieša metodes darītos „St Laurentius” dzirkstošos vīnus.

Ar plašāku vīna sortimentu var iepazīties arī MoselWeins mājas lapā www.moselweins.com

Bet, ja vēl šaubies par piedāvāto vīnu klāstu - lūk zīmīgs, fakts, ka „Latvijas Gada vīns 2015” konkursā, kurā tika noteikti TOP 100 labākie Latvijā pieejamie vīni no visas pasaules, vērtējot dažādās kategorijās un piešķirot medaļas tikai pašiem labākajiem un kopumā konkursam tika pieteikti vairāk nekā 430 Latvijā pieejami vīni, kurus vērtēja starptautiski atzīta žūrija ar aizklātām vīnu etiķetēm, tad visi 14 no uzņēmuma MoselWeins pārstāvētajiem un konkursam iesniegtajiem vīniem šajā konkursā tika novērtēti izcilnieku kategorijās un ieguva medaļas, kas viennozīmīgi ir augstās kvalitātes rādītājs.

Bet pats foršākais, ka šajā veikaliņā valda patiešām draudzīga atmosfēra, katrs viesis tiek sagaidīts, kā mājās, visu apstāstos, parādot, iesakot un visādi citādi palīdzot Tev izdarīt vislabāko un piemērotāko izvēli, iespējams Tev mazāk zināmu vīnu plauktos.

Ne velti, šeit visbiežāk sastopami tieši lojālie klienti, jo veikaliņš neatrodas vietā, kas piederētos pie `garām ejot ieskrēju pēc vīna` kategorijas - uz šejieni (ja vien nedzīvo tur pat blakus) ir jābrauc speciāli un cilvēki brauc.. ne reizi vien.. daudz reižu!

Un vienmēr ir vislielākais prieks veikaliņā satikt pašu Inesi, vai vēl labāk - kopīgi iemalkot kādu St. Laurentius Cremant Brut vai Schumacher Pinot Gris, vai varbūt Riesling Cotes de Schengen glāzi?!

Iesaku, apciemot šo vietu! Īpaši, ja vēlies paplašināt savus vīna un gardēdības apvāršņus un vēl jo vairāk, ja esi Riesling mīlis, tad šeit brauc iegādāties kaut ko, kas nav gluži lielveikalu plaukta vīns un noteikti atradīsies kas gana labs, arī visizvēlīgākajām prasībām!

P.s. Šis NAV reklāmraksts, tikai mans personiskais un subjektīvais viedoklis par lietām un vietām, kas man pašai patīk :)

You May Also Like

0 comments