5 iemesli, kāpēc nelaist garām Riga Food 2016!

by - 02:15

Riga Food pārsteigumi būs!

5 iemesli, kāpēc nelaist garām gardēžu svētkus jeb, ko par gaidāmajiem gardēžu svētkiem uzzinājām jau preses konferencē pirms lielā notikuma:

1. Jāapmeklē inovāciju stends, jo tur:
  • Jānotestē, kā garšo nātru, gārsu vai upeņu lapu marmelāde un pumpuru šerberts, ko piedāvā inovatīvie Latvijas ražotāji "Klein" 
  • Jāuzzina, kā izskatās, izpaužās un varētu garšot gardums, kas vienlaikus domāts gan Jūsu labākajam draugam - sunim, gan Jūsu pašu vēderam jeb "Marley`s fit" suņu un cilvēku našķi!
  • Kraukšķīgi bumbieru čipsi? Varētu būt interesanti! (Bet uzņēmuma Cesars stendā pie reizes iesaku painteresēties par plānajiem un kraukšķīgajiem banānu čipsiem!)
2. Jāapmeklē "Sierzinis" stends - šeit varēsi uzzināt par vietējām saimniecībām, kurās vari ne tikai iegādāties gardum gardus Latvijas sierus, bet arī uzzināt par to tapšanas procesu, piedalīties degustācijās un pat ekskursijās! Turklāt šajā stendā varēsi arī nodegustēt dažādu ražotāju sierus no Latvijas gotiņu un kazu piena.

3. Jo Latviešiem garšo kvalitatīva maize un tās izstrādājumi, par ko varēsi pārliecināties Latvijas Maiznieku biedrības kopstendā, kur vienuviet varēsi atrast savu mīļāko maizes garšu, cepumus vai sausiņus un uzzināt par jaunumiem maizes izstrādājumu sortimentā.

*Piemēram preses konferences laikā patīkami pārsteidza eklēru, Pavlovu un citu modernu kūku laikmetā sen aizmirstie Pumpermiķeļi maiznīcas Roga izpildījumā - gardi, ar riekstiņu, sēkliņu piedevām un vēl tik skaisti iepakoti ar tamborētu lentīti! Arī Maizes stendam iesaku nepaiet garām!

Maiznīca Roga tamborēto lentīšu šarms
4. Jāskatās, jāvērtē un jāatbalsta - KONKURSI!
  • Ikgadējie mūsu pašu garšu pavēlnieku konkursi: Latvijas Gada Pavārzellis un Latvijas Gada Pavārs 2016
  • Pirmo reizi: Baltijas Kulinārā Mantojuma konkurss, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pavāru komandas, ar īpaši atlasītiem, katras valsts labākajiem pavāriem (un kur starpcitu vēl vari pieteikties arī uz izcilo pavāru veikuma testēšanu pie apaļajiem galdiem skaisti servētos un noformētajos konkursantu ēdienos - vairāk informācijas šeit)
  • Tējas Čempionāts - kur būs vērojami interesanti un profesionāli piegājieni tējas rituāliem
  • Bārmeņu sacensības un Rīgas Melnā balzāma konkurss
  • Baristu konkurss Latte-Art, kurā kafijas meistari pēc izslēgšanas metodes sacentīsies par acīm vistīkamāko un mākslinieciskāko kafijas putiņu noformējumu un zīmējumu! 
Jānāk atbalstīt un priecēt acis!

5. Un, protams, kaut vai tikai tāpēc, ka varēsi daudz ko jaunu ieraudzīt, nogaršot, pasmaržot un iepazīt no 703 izstādes dalībniekiem, kas pulcējas vienuviet, aptverot, 37 dalībvalstis un 15 valstu kopstendus!

Izbaudi garšīgu rudens ieskaņu, kādā no restorāniem Gastronomijas Festivālā no 31.augusta līdz 11.septembrim un Riga Food 2016 no 7. līdz 10.septembrim Ķīpsalā.
Gutenberga terase arī Jūs priecēs
 Gastronomijas Festivālā

Saldumi, kas piestāv Tējas rituālam
.

Latvijas Maiznieku kopstends

Nātru marmelāde, kabaču pulveris, 
un citi veselīgi labumi 

Tējas rituālu meistarklase

You May Also Like

0 comments