Vieglās pavasara maltītes: Puķkāpostu `rīsi` un BEZkaloriju nūdeles

by - 03:29


Bezkaloriju nūdeles? Jā, tas ir iespējams! Kalorijas veidos tikai piedevas, ko pievienosi - dārzeņi vai gaļa, vai zivis - tas paliek Tavā izvēlē.

Savukārt, puķkāposti jau kopš bērnības man ir viens no mīļākajiem dārzeņiem, it īpaši omītes gatavoti, sviestā apcepti ar sieru, bet, kāpēc gan no tiem nepagatavot arī `rīsus`? Tāpēc šoreiz pavisam citāda puķkāpostu versija - pārtaisot tos par veselīgiem bezglutēna `rīsiem`, `risoto` vai interesantiem salātiem - sauc kā gribi!

Puķkāpostu `rīsi`

Pagatavošanas process ir pavisam ātrs un ērts, tāpēc lieliska ideja darba dienu vakariem.

Vēl viens plusiņš, šo `rīsu` lauciņā ir svaigums un uzturvērtība. Šādi pagatavotie puķkāposti nebūs apstrādāti tos cepot vai vārot, līdz ar to nezaudēs ne kripatiņas no savas uzturvērtības.

Tāpat, manuprāt, milzīgs + šādam gatavošanas veidam ir arī nebeidzamās variācijas, katru reizi pagatavojot tos ar citām piedevām (variējot ar papildus dārzeņiem, garšvielām, zaļumiem, pesto, mērcēm, eļļām u.t.t.)

Un, kas patiesībā ne mazāk būtiski, šādā veidā varam izmantot maksimāli daudz no puķkāposta, t.i. bezatlikuma saimniekošanas likums.

Gatavošana:

1. Tik vien kā nomazgā, nosusini, sadali mazākos vienāda izmēra gabaliņos un sablenderē - sasmalcini ar virtuves kombaina/blendera/smalcinātāja palīdzību puķkāpostu līdz rīsveidīgai konsistencei.

2. Izvēlies un sagatavo papildus piedevas - Idejām: olīvu šķēlītes, sīkāk sagriezti vītināto tomātu gabaliņi, Tofu gabaliņi, siers (rīvēts cietais siers, Fetaki siers, Mozarellas bumbiņas, kazas siers), zaļumi (pētersīļi, baziliks, dilles, loki, kinza), spināti (sīki sasmalcināti vai sablenderēti reizē ar puķkāpostu), brokoļi (sablenderēti reizē ar puķkāpostu), ķirštomātiņi (pārgriezti uz pusēm vai 4 daļās), Turku zirņi, sēklas un riekstu gabaliņi (Ķirbju sēklas, linsēklas, valriekstu drupačas u.t.t.) un daudz citu variāciju, no tā, kas atrodams ledusskapī :)

3. Izvēlies un sagatavo mērci un garšvielas. Mērcei ideāli der dažādi pesto - gan zaļie - bazilika, lakšu u.c. - gan sarkanie - tomātu, paprikas u.c. - gan dažādu citu veidu pesto tipa mērcītes, ko pagatavo saviem spēkiem vai nopērc veikalos, piemēram baklažānu vai olīvu pesto.

Tāpat vari pagatavot savu ideālo mērci no vēlamajām garšvielām, eļļām (valriekstu, lazdu riekstu, mandeļu, sezama, ķirbju sēklu, olīveļļas u.t.t.) un etiķiem (baltvīna, medus, ķiršu, aveņu u.c.).

Vai pagatavo kādu interesantu un pavisam veselīgu dārzeņu biezmērci no avokado vai bietēm, vai humusveida salātu aizdaru no Turku zirņiem un kokospiena. (Idejas, šeit)

Dažas ļoti interesantas idejas pesto, salātu aizdaru un uzkodu mērcīšu ātrai pagatavošanai mājas apstākļos meklē šeit un izvēlies savu!

4. Pēdējais solis ir salikt to visu kopā. Sajauc sasmalcināto puķkāpostu ar izvēlētajām piedevām, mērci un garšvielām un pasniedz gan vienu pašu, kā salātus, gan, kā piedevu kādam gaļas ēdienam vai, piemēram, veģetārām turku zirņu kotletēm.

Bezkaloriju nūdeles

Ātri, ērti, bezglutēna un sātīgi vienuviet!

Ātri, jo tik vien, kā nepieciešams tās uzsildīt uz pannas vai katliņā un pievienot piedevas vai pievienot tās mērcei.

Ērti lietojamas un iekļaujamas dažādos ēdienos - pievienojamas zupām, piedeva pamatēdienos, izmantojamas wok ēdieniem.

Nav nekāds jaunums šāda veida `makaroni` arī vairāku Latvijas veikalu plauktos, bet tagad atradu cenas un kvalitātes ziņā labu variantu manā iecienītajā Dabas Stacija veikalā.

Galvenais, nemēģināt šīs nūdeles ēst vienas pašas - tāpat, kā plānās rīsu nūdeles jeb stikla nūdeles, šīs būs pilnībā bezgaršīgas, tāpēc pikanta kokosriekstu piena mērcīte, tomātu mērce, sojas mērce, dažādu pesto variācijas, vai standarta saldkrējuma mērcīte ar izvēlētajām piedevām ir "the must" gatavojot šīs nūdeles! Man liekas vislabākās kombinācijas tieši ar jūras velšu produktiem vai Tofu un dārzeņu kombinācijām, vai balto gaļu. Tātad ideāli iederas arī, piemēram, pikantā kokospiena nūdeļu zupā.

Pagatavo jebkurā savā iecienītākajā mērcē ar vistu, garnelēm, Tofu, dārzeņiem vai jebkādā citā versijā - man īpaši patīk kombinācija ar kokosriekstu piena - ingvera pikanto mērci.

You May Also Like

0 comments