Blenderēšana vai sulu spiešana jeb smūtijs pret svaigi spiestu sulu

by - 05:54

Smūtijs vai svaigi izspiesta sula!? Abi gana veselīgi un svaigi, sniegs Tev gan enerģiju, gan vitamīnus! 

Bet tomēr ir pāris priekšrocības, kas blenderētos kokteiļus padara par vēl veselīgāku alternatīvu pat salīdzinot ar svaigi spiestām suliņām!
  1. Augstāka uzturvērtība! Kokteilī mēs sablenderējam visas vērtīgās produkta daļas - līdz ar to, tas saturēs daudz vairāk šķiedrvielas, ko zaudēsim biezumos jeb pārpalikumos no dārzeņu/augļu izspiestajām suliņām. Un, kā mēs zinām, šķiedrvielām ir patiesi liela nozīme organisma normālā funkcionēšanā, piemēram, sabalansējot cukura līmeni organismā. 
  2. Tīrīšana un ātrums! Protams, arī `’ķēpīgais` sulu spiedes tīrīšanas aspekts, kas paildzina visu procesu, spēlēs lielu lomu izvēlē starp smūtiju un sulu, jo sulu spiede ikreiz jāizjauc un jāizmazgā katra sastāvdaļa, kas nereti ir galvenais iemesls, kāpēc sulu spiede aktīvi tiek izmantota lielāko ties tikai pirmo mēnesi no tās nopirkšanas brīža, bet vēlāk tiek aizmirsta tālākajā virtuves stūrī (atzīšos arī manā virtuvē bija tāpat :)) 
  3. Bez atlikumiem! Ja negribi izmest pārtiku, vai, ja nezini, kā izmantot sauso atlikumu pēc sulas izspiešanas, tad smūtiji noteikti ir arī ekonomiski izdevīgāks variants, jo tiek sablenderēts viss auglis vai dārzenis, neatstājot pārpalikumus, turklāt tādējādi, ieliekot dārzeni vai augli blenderī, mums būs nepieciešams ievērojami mazāks produktu daudzums, nekā, lai iegūtu tik pat pilnu glāzi svaigi spiestas sulas. 
  4. Ilgstoša sāta sajūta! Šķiedrvielu kontekstā smūtīji ir īpaši laba alternatīva tiem, kuri vēlas notievēt, jo tās rada ilgstošu sāta sajūtu un neļauj dienas laikā pārēsties, kā arī regulē ķermeņa svaru, kamēr nereti svaigi spiestās sulas, tieši otrādāk, uzlabo apetīti. 
  5. Foto no Arkolat pasākuma
  6. Papildus piedevas! Un visbeidzot, protams, piedevas - čia sēklas, riekstu sviesti, riekstu pieni, makas, spirulīnas pulveri, sēkliņas, riekstu pieni un tā varētu turpināt vēl ilgi - ir tik daudz lielisku un zuturvielām bagātu piedevu, ar ko papildināt blendera saturu ikreiz meistarojot savu gardo smūtiju! 
Garšīgi un vērtīgi ir gan smūtiji, gan sulas, tā kā izvēlies to, kas tuvāks Tev un izmanto dabas sniegtos produktus sava organisma labsajūtai maksimāli!
Foto no Arkolat pasākuma

Foto no Arkolat pasākuma

Foto no Arkolat pasākuma

Foto no Arkolat pasākuma

Foto no Arkolat pasākuma

You May Also Like

0 comments