Kārtainā žāvētās vistas torte

by - 06:11


Sāļā torte vai krāšņi svētku salāti...

Gardas un jau iepriekšējā dienā sagatavotas vakariņas pēc grūtas darba dienas..

Ideja brīvdienu vēlo brokastu galdam draugu lokā...

Bez graudaugiem vai glutēnu saturošiem produktiem...

Krāsaina un dažādām sastāvdaļām bagātīgi salāti tortes formātā, kurus vari variēt un pielāgot savām vēlmēm arī veģetārā versija, vistu aizstājot ar grilētas, kūpinātas paprikas gabaliņiem, sasmalcināta avokado un zaļumu miksli vai apceptām sēnēm, bet jūras velšu un zivju cienītāji vistas vietā droši var likt kūpinātu lasi vai markeli vai jebkuru citu zivtiņu, kā arī tunci savā sulā vai pat garneles.

Pagatavošanas princips:

Sagatavo trauku, kurā servēsi salātu torti vai vari gatavot salātu kārtojumu arī individuālajos porciju trauciņos.

Sagatavo tortes formu nepieciešamajā lielumā un liec uz servējamā trauka (man bija metāla regulējamā forma tortēm un biskvītiem).

Veido salātu kūku liekot kārtu pēc kārtas, un katru iepriekšējo rūpīgi piespiežot.

Kad visas vēlamās kārtas saliktas, beidzamajai kārtai, kā pēdējo izmanto atlikušo sagatavoto krēmu, pārklāj formu ar pārtikas plēvi un liec torti uz vairākām stundām vai pat nakti ievilkties, pēc ilgāka ievilkšanās laika, tā būs ne tikai saturīgāka un nebūs jābaidās, ka izjuks, noņemot formas malas, bet tā arī būs kļuvusi vēl garšīgāka, jo visi produkti un to garšas būs kārtīgāk `sadraudzējušies`.

Man šoreiz salāti bija šādā sastāvā jeb kārtās, sākot no apakšas:

1) žāvēta vista - sadalīta mazos gabaliņos, pārbērta ar svaigi maltiem melnajiem pipariem un kārtīgi piespiesta, kopumā aptuveni 2-2,5 cm augstumā.

2) Krēma kārta - krēmu gatavoju vienmērīgi samaisot svaigo sieru (Rasas svaigo sieru ar zaļumiem) ar Grieķu jogurtu (netreknais Baltais Grieķu jogurts) attiecībā 2:1, respektīvi 2/3 daļas no krēma veido siers, bet atlikušo trešdaļu - jogurts. Papildus pievienoju arī sīki sasmalcinātus svaigus zaļumus - kinzu un baziliku.

Krēmam var izmantot arī blenderēta avokado sajaukumu ar svaigo sieru, vai pavisam veselīgu avokado + jogurts miksli, tāpat svaigu garšas niansi un zaļā krēma tortes starpslāņus vari dabūt sablenderējot pāris saujas spinātu ar šo pašu Grieķu jogurtu un/vai krēmsieru, bet austrumnieciska piesitiena interesantas garšas nianses un brūngandzeltenu nokrāsu iegūsi, sablenderējot Turku zirņus ar Grieķu jogurtu un kādu ēdamkaroti sezama pastas jeb Tahin.

3) Marinētu šampinjonu kārta - šķēlītēs vai 4 daļās sagriezti marinētie šampinjoni.

4) Svaigās sarkanās paprikas kārta - nelielos gabaliņos sagriezta sarkanā paprika aptuveni 0,5 cm augstumā jeb vienā kārtā. Var izmantot arī marinēto papriku vai aizstāt ar svaiga gurķa, vītinātu tomātu vai svaigu tomātu gabaliņiem vai tvaicēta burkāna gabaliņiem un garšvielām pēc savām vēlmēm.

5) Pavisam nedaudz krēma kārta, ko pārbēru ar rīvētu Parmesan sieru un pārklāju ar sauju svaigu mini spinātu lapiņu un sakapātu svaigo ledussalātu miksli.

6) Eksotiskai noskaņai, kā viena no pēdējām kārtām formā tikai likti ananāsu gabaliņi (izmantoju ananāsus sīrupā, bet, protams, drīkst izmantot arī svaigu ananāsu)

7) Beidzamo kārtu bagātīgi pārklāju ar siera krēmu.

Šajā momentā liku torti ledusskapī līdz nākamajai dienai, kad punktiņiem uz "i", noņēmu torti saturošo kūkas formu, tortes viducī uzbēru sauju sakapātu ledussalātu, visu pārbēru ar rīvētu Parmesan sieru, nežēlojot arī svaigos zaļumus (baziliks un koriandrs šajā gadījumā), kā arī veselīgās granātābola sēkliņas.

Papildinājumam un arī kādam kraukšķītim gar tortes malām izkārtoju kukurūzas tortiljas čipsus.

Torte bija gana ievilkusies un stabili turējās kopā, pat griežot, neizjuka jau uz paplātes un nepārvērtās uzreiz par salātiem, kā biju domājusi pirms tam.

Ar garšām un sastāvu, kā jau minēju iepriekš, droši var variēt gan mainot uz veģetāru versiju, gan jūras produktu versiju, gan mainot krēma sastāvu un dārzeņus, respektīvi izmanto to, kas mājās un ko sirds kāro.

You May Also Like

0 comments