Dzirkstošā vīna želeja

by - 00:44

Garšas kārpiņas rosinošs savādāks aperatīvs deserta formā?
Viesu sagaidīšanas uzkoda?
Starpēdiens pašgatavotajās piecu kārtu vakariņās?
Kaut kas interesants draugu pārsteigšanai mājas brīvdienu brančā? 
Viegls beztauku deserts ar atspirdzinoša svaiguma noti?

Tieši tāds - interesants, salīdzinoši viegli pagatavojams un papildinošajās ogās variējams ir šī desertveida receptīte - aperatīvs/uzkoda/deserts!

Sastāvā:
  • 1 pudele salda dzirkstošā vīna 
  • 1 paciņa Santa Maria želatīns 
  • ogas pēc izvēles (mellenes, zemenes, ķirši, avenes) 
Tik maz sastāvdaļu un tik vienkārša pagatavošana! Svarīgākais izvēlēties piemērotus pasniegšanas trauciņus - šampanieša glāzes, vīna glāzes, mazus dekoratīvus stikla desertu trauciņus vai, kā manā gadījumā, mazās (0,1 l) plastmasas tipa glāzītes uz kājiņas.

Otrs būtiskais izvēles aspekts ir dzirkstošā vīna izvēle - vislabāk, salds - Martini Asti vai šāda tipa saldens dzirkstošais dzēriens, savukārt, ja esi Prosecco cienītājs, tad noteikti vari mēģināt arī šādu variantu, it īpaši jau brīvdienu vēlo brokastu galdā!  Šampanieti laikam būtu muļķīgi šādi bojāt, bet rūgtenāki (brut, pussausie) dzirkstošie vīni varētu īsti neiederēties šajā deserta konceptā, lai gan, protams, katrs taču gatavo pēc savas gaumes un vēlmēm!

Trešais aspekts, kas jāizvēlas un būs nepieciešams gatavošanas procesā ir ogas, ar kurām papildināt želeju - vislabāk ar šampanieša tipa dzērieniem, protams, kopā ies zemenes vai ķirši, vai, kā manā gadījumā arī mellenes. Vasarā, protams, vislabāk ņemt svaigas aktuālās odziņas, bet ziemas periodā lietderīgi var izlīdzēties ar saldētavā sataupītajiem vasaras krājumiem.

Želejas pagatvošana:

Želatīnu uzbriedina vēsā ūdenī pēc instrukcijas.

Sagatavo glāzītes (vai citus izvēlētos trauciņus). Sagatavo ogas (atlaidina, ja izmanto saldētās) un sadala ogas pa sagatvotajiem trauciņiem. Vienā no piegājieniem liku tikai pa tējkarotei melleņu katrā glāzītē, bet otrā piegājienā mellenes papildināju ar vienu zemeni katrā porcijā.

Dzirkstošo vīnu pārlej lielā bļodā. Izkausē želatīnu pēc instrukcijas un lēnām, pakāpeniski, visu laiku maisot vai nesteidzīg putojot ar putu slotiņu, iemaisa dzirkstošajā vīnā.

Dzirkstošo vīnu sadala pa glāzītēm (es izmantoju zupas kausiņu šim nolūkam) un atstāj vēsā telpā vai liek ledusskapī sastingt.

Ja uztrāpīsi momentu, kad dzirkstošais vīns jau pamazām sāk saželēt, un šajā brīdī enerģiski samaisīsi glāzes saturu, aktivizējot mazos dzirkstošā vīna raksturīgos burbulīšus, tad, iespējams, paspēsi notvert īsto mirkli, lai gala rezultātā šie burbulīši saglabātos arī desertiņam pilnībā sastingstot un iegūstot gala konsistenci.

Gatavo želeju visvienkāršāk un ātrāk vari izdekorēt ar ogām un auglīšiem pēc izvēles. Man vienā no variantiem bija ananāsa gabaliņi un granātābola sēkliņas.

Bet, var arī mazliet vairāk padarboties un sagatavot želejas virskārtai, piemēram, vaniļas mērci ar auglīšiem, vai vārīto krēmu ar auglīšiem vai kādu ogu, piemēram, ķiršu kompotu. Man otrā variantā bija dzērveņu morsa vārītais krēms (receptīte meklējama "cupcake" saldajā recepšu rakstiņā, šeit), kas papildināts ar ķiršiem.

You May Also Like

0 comments