Melno olīvu pesto

by - 05:51

Melno olīvu pesto ar ķirbju sēklām un žāvētām plūmēm!
Gardi gan uz maizītes, gan pie uzkodu plates, gan salātos un pat pievienots siltajiem ēdiem.

Tik daudz saldu recepšu pēdējā laikā no manas puses, bet nav jau tā, ka nav nekā sāļa - parasti tas vienkārši paliek ārpus kadra, jo silto ēdienu gribās pasniegt vēl siltu esam (nevis pēc garas foto sesijas), pesto un dažādi smēriņu/mērcīšu/pastēšu eksperimenti nav pietiekami fotogeniski, bet nereti labākās recepšu idejas top steidzīgā ikdienā,kad nav laika nedz skaistāko šķivju meklēšanai, nedz apgaismojumu un dekoru uzstādīšanai un bilžu veidošanai.

Bet šoreiz tomēr padalīšos ar ne to fotogeniskāko, bet ļoti ātri pagatavojamo un gardo pesto tipa sāļo smēriņu, ko var likt gan uz maizītes, gan iejaukt salātos kopā ar eļļu un balzāmetiķi, gan pievienot garšas niansēm siltajos ēdienos - sautējumos, sacepumos, vai pat papildināt cepeti, pārsmērējot ar šo pesto tā virspusīti.
Iespēju izmantošanai daudz, īpaši, ja esī olīvu cienītājs! Jo šis pesto ir gatavots tieši no olīvām!

Sastāvā:
  • 1 bundžiņa melno olīvu (bez kauliņiem)
  • 2 ĒK Ķirbja sēklu
  • aptuveni 3-5 žāvētas melnās plūmes (atkarībā no lieluma un vēlamās garšas intensitātes)
  • 1 TK olīveļļas vai sezama sēklu eļļas (man ļoti garšo tieši šis variants, nevis standarta eļļas variants, bet var izmantot arī ķirbju sēklu eļļu, valriekstu eļļu u.c. savu iecienītāko eļļu)
  • 1/2 TK medus balzāmetiķis (no Vom Fass) (vari aizstāt ar kādu citu sev tīkamu etiķi vai nepievienot vispār)
  • šķipsniņa čilli piparu, pēc vēlēšanās

Papildinājumi un aizstāšana:
Papildus, ja vēlies, vari pievienot 1-2 ēdamkarotes rīvēta cietā Parmesan tipa siera, bet man šoreiz bija vegāniskais variants, bez piena produktiem.
Tāpat vari papildināt pesto ar sezama sēkliņām vai riekstiem (mandeles, Indijas rieksti, pekanrieksti), kā arī aizstāt ar kādu no tiem ķirbja sēklas.
Žāvētās plūmes vari aizstāt ar datelēm, būs saldāks, bet arī ļoti garšīgs pesto - ir mēģināts :)
Vegāniskajam variantam piestāvēs arī papildus 1 ĒK `sierīgo` rauga pārslu.

Pagatavošana:
Olīvas liek blenderī kopā ar ķirbju sēklām un sablenderē līdz raupji graudainai konsistencei, kad olīvas vēl ir diezgan palielos gabaliņos, un arī sēklas sasmalcinājušās 2-3 daļās, nevis nemanāmā konsistencē.
Šajā brīdī pievieno sīkāk sagrieztas melnās plūmes. Pāris sekundes smalcina, un pievieno eļļu, etiķi un arī vēlamās garšvielas - čilli, ja vēlies, vai melnos piparus, kalētus zaļumus vai garšaugus, melnās nigellas sēklas u.t.t. Blenderē līdz iegūta vēlamā konsistence. Es šoreiz atstāju graudainu konsistenci, lai var ērti iemaisīt salātos, pārbērt sacepumiem u.c.

Attēlos pesto iejaukts svaigēdāju zaļajos salātos ar salātu mix, svaigo biešu strēmelītēm un burkānu krikumiem. Vienkārši, svaigi un garšīgi, jo akcentu piedod tieši olīvu pesto.
Ja ir vēlme, šos salātus ideāli var papildināt ar svaigo kazas sieru vai Fetu.

Šādu pesto vari pasniegt arī kopā ar dārzeņu nūdelēm, piemēram, papildinot ar pesto pikanto garšu šos cukini nūdeļu salātus vai izmantot, kā aizdaru svaigajā puķkāpostu risoto receptē, ko meklē šeit, aizvietojot pupiņu pastu ar šo pesto.

You May Also Like

0 comments