Kanēļa bumbieru tarte ar karameļu jogurta krēmu

by - 07:38

Sulīgi bumbieri, veselīgs un netrekns jogurts un karamelīgajam saldumam pavisam nedaudz (priekš 20 - 22 cm formas, tas tiešām nav daudz!) iebiezinātais piens, bet pamatnīte, lai paliek Tavā ziņā, droši var ņemt atbilstošāku tam, ko sirds kāro, ierastās smilšu mīklas formātā vai kārtaino mīklu, vai vienkārši cepumi + sviests, vai mandeles + dateles + kokosriekstu eļļa variantus.

20 cm diametra formai:

Tartes pildījumam:
3 palieli bumbieri
2 ĒK kanēlis
1 ĒK kukurūzas ciete
250 g Baltais Grieķu jogurts vai Skyr Islandes jogurts
3 ĒK vārīts iebiezināts piens vai 2 ĒK nevārīts iebiezināts piens + 0,5 paciņas karameļu pudiņa pulveris

Tartes pamatnītei:
Pilngraudu rudzu miltu un medus piparkūku mīkla - šis paštaisītais cepumu mīklas pamats man bija šājā gadījumā, jo pēc eksperimentiem ar dažādajām piparkūku mīkliņām, tās bija sakrājušās labi daudz un nu, kad svētki garām, varu izmantot arī citos desertos un našķos, ne tikai piparkūku cepšanai :) Ja ir interese, varu padalīties arī ar šo recepti, jo šī pilngraudu rudzu miltu un vēl arī mandeļu-kokosa miltu bezglutēna mīklas bija manas mīļākās no šī gada piparkūku eksperimentiem gan garšas, gan konsistences ziņā. Turku zirņu mīklai mazliet pievīla konsistence, jo tā bija nedaudz par cietu un drupenu.

Bet, atgriežoties pie šīs tartes, tad principā šeit var izmantot jebkāda veida mīklas pamatnītes, kā jau minēju sākumā - klasisko smilšu mīklu, mandeļu smilšu mīklu, jebkādu piparkūku mīklu vai citu šāda tipa mīklu veidu, bet slinkākajā gadījumā der arī sasmalcinātu cepumu + sviesta pamatnīte (kā klasiskajām siera kūkām) vai vegānā riekstu+dateļu sablenderētā pamatnīte lipīgumam pievienojot arī nedaudz kokosriekstu eļļas.

Pagatavošana:
Izvēlēto pamatni pagatavo atbilstoši attiecīgās mīklas veidošanas paņēmienam - smilšu mīklu, piparkūku mīklu vai kārtaino mīklu izrullējot vēlamajā biezumā un izrullēto mīklu klājot tartes cepamformā, lai tā pārklātu visu cepamformas pamatni un malas, bet lieko mīklas daļu, nogriežot gar trauka augšējo maliņu.
Ja izmanto cepumu + sviesta vai mandeļu + dateļu variantu, tad šīs drupenās masas ar mirtu roku palīdzību, viegli piespiežot liek cepamformā, lai veidotos tartes groziņš.

Savu piparkūku mīklas pamatnīti 180 grādos sakarsētā krāsnī apcepu 7-8 minūtes, kamēr sagatavoju visu pildījumam nepieciešamo.

Pildījumam bumbierus sagriež paliela (vai sev patīkama) lieluma gabalos. Bumbieru gabaliņus var papildināt arī ar kādu rozīni, ziemas periodā ar hurmas gabaliņiem, vai ļoti laba kombinācija būs arī ar banānu šķēlītēm (piemēram, ja mājās stāv neapēsti un jau apbrūnējuši banāni, kurus nav vairs īsti, kur likt :)). Sagrieztos augļu gabaliņus pārber ar kanēli un samaisa ar kukurūzas cieti, lai tā vienmērīgi pārklātu augļus.

Krēmīgajai pildījuma daļai Grieķu vai Islandes Skyr jogurtu samaisa ar vārīto iebiezināto pienu, lai izveidotos karameļu garšas krēms. Ja nav pieejams vārītais iebiezinātais piens, tad tik pat ātrs karameļu krēma variants būs nevārīts iebiezināts piens un karameļu pudiņa pulveris (man bija no Avokado veikaliņa pirkts).

Tartes pamatnītei, kas nedaudz apcepta, pārklāj augļu masu, bet virs augļiem karameļu krēmu. Cep cepeškrāsnī aptuveni 20 - 30 minūtes jeb kamēr krēms sabiezējis, jo cepšanas ilgums ir ļoti atkarīgs no katras krāsns.

You May Also Like

0 comments