Žāvētu plūmju un dateļu kēksiņi BEZ cukura un BEZ olām

by - 00:23

Bez piena produktiem un olām, un pat bez cukura, bet tik ļoti garšīgi - vēl viena dabīga un garda našķa receptīte!

Ar šiem dateļu-žāvēto plūmju kēksiņiem vari panašķoties gan pie pēcpusdienas kafijas, gan pat palutināt sevi brokastīs, jo riekstu sviests, banāns un žāvētie augļi, tāpat kā pilngraudu auzas dos gan vajadzīgo šķiedrvielu devu, gan ātru un ilgstošu sāta sajūtu, un citreiz taču gribās sevi iepriecināt ar saldām garšām jau pašā rīta agrumā! :)

Kēksiņu sastāvā:
  • 200 g dateles
  • 100 g žāvētas plūmes
  • 1 banāns
  • 1 ĒK riekstu sviests
  • 2 ĒK kakao
  • 3 ĒK pilngraudu auzu miltu jeb smaltas pilngraudu auzu pārslas
  • 5 ĒK pilngraudu miltu
  • 1 TK kanēlis
  • 1 TK cepamais pulveris
Pagatavošana:

Dateles un žāvētās plūmes, īpaši, ja tās ir sausas un sažuvušas, vispirms izmērcē karstā ūdenī vismaz uz 15 minūtēm, lai varētu izveidot viendabīgas konsistences mīklu un nepārslogotu savu blenderi. Ja dateles un plūmes ir svaigi sulīgas, tad vari arī nemērcēt, bet man labāk patīk izmērcēt, lai būtu foršāka konsistence.

Dateles, plūmes, banānu, riekstu sviestu un kakao liek blenderī un sablenderē līdz viendabīgas konsistences mīklas masai.

Atsevišķā trauciņā sajauc pilngraudu un auzu miltus, kanēli un cepamo pulveri, kurus pēc tam pakāpeniski iemaisa dateļu-plūmju masā līdz iegūta viendabīga mīkla. Ja mīkla šajā brīdī liekas ir par biezu, tad tai var pievienot papildus izkausētu kokosriekstu eļļu vai cepšanai piemērotu neizteiktas garšas augu eļļu, līdz iegūta vijīgākas konsistences mīkliņa, Jo sākotnējais mīklas biezums atkarīgs gan no dateļu un plūmju sulīguma, gan mērcēšanas/nemērcēšanas, kā arī riekstu sviesta tekstūras, tāpēc jāskatās, vai tā nav par biezu jau pirms miltu iemaisīšanas. Mīklai pirms cepšanas jābūt biezai, bet samaisāmai ar karoti.

Šos mini kēksiņus var cept gan kā manā gadījumā - kēksiņu formītēs, gan lielajā kēksa vai apaļajā kūkas formā, attiecīgi pagarinot arī cepšanas laiku.

Cep sakarsētā cepeškrāsnī 190 grādu temperatūrā 30-40 minūtes, atkarībā no formiņu lieluma – mazās formiņās kūciņas izcepsies ātrāk, lielākās formiņās ilgāk. 

Gatavām kūciņām virspusīte ir stingra un saturīga. Pēc cepšanas, kūciņas atdzesē, lai tās saglabā savu formu, tad vari tās griezt gabaliņos vai pasniegt tāpat, ja izmantoji mazās kēksu formiņas.

Ja dateles pagadījušās ne īpaši saldas un sulīgas, vai esi vēl lielāks salduma mīlis, tad papildus saldumam, ja vēlies vari pievienot kļavu vai agaves sīrupu, vai medu pēc saviem ieskatiem.

Garnējumam:

Man šajā gadījumā bija kokosriekstu manna Nutiva, ko pa tējkarotei uzliku katram kēksiņam pirms cepšanas, bet tik pat gardi kēksiņi sanāk arī bez papildus pildījumiem vai vienkārši pārberot ar smalcinātiem valriekstiem, pekanriekstiem, mandeļu skaidiņām vai gabaliņos sagrieztiem žāvēto plūmju gabaliņiem. Tā kā viesas iespējas improvizēt un izvēlēties savu garšu kēksiņu papildināšanai vai baudīt tos tieši tik vienkāršus un gardus, kādi tie ir :)

You May Also Like

0 comments