Saldā kartupeļa suflē kūka BEZ miltiem, BEZ glutēna

by - 01:43

Ļoti garda suflē tipa kūciņa izrādās sanāk no saldā kartupeļa jeb batātes!

Debešķīgi garšīga, bez jebkādiem miltu izstrādājumiem un gana vienkārša, turklāt veselīgākai versijai var aizstāt cukuru ar agaves sīrupu vai kļavui sīrupu, bet sviestu ar kokosriekstu eļļu vai kokosriekstu sviestu.

Šo recepti pirmo reizi izdomāju gatavojot žurnāla "Četras Sezonas" tēmai BEZ miltiem septembra numurā, un kopš pirmā brīža iemīlējos rezultātā. Negaidīti garda, interesanta kūciņa vai deserta sacepums, ko vari papildināt ar kādu sev vēlamu topingu, piemēram, kokosriekstu piena putukrējuma cepurīti, svaigā siera krēmu, vai vienkārši pārbērt ar riekstiņiem, kokosriekstu skaidiņām, vai pārklāt ar šokolādes glazūru.

Vienā no piegājieniem pat pagatavoju arī pildījumu, respektīvi, ieklāju pusi batātes kūkas mīklas cepamtraukā, viducītī ieliku karameļu-biezpiena pildījumu, un tad otru pusi mīklas. Variāciju daudz, bet šoreiz, lai iet pamatrecepte.

Starpcitu, šobrīd, rudens velšu laikā, līdzīgu suflē pudiņ-kūku pēc šīs pašas receptes var pagatavot arī no ķirbja - saldo kartupeli aizstājot ar aromātisku oranžā ķirbja devu, bet pārējās sastāvdaļas, pievienojot pēc receptē norādītā!

Pamatreceptes sastāvā: 
  • 1,5 glāzes saldā kartupeļa gabaliņu 
  • 1/4 glāzes cukura 
  • 1/4 glāze jeb 50 g sviests 
  • 1/2 TK kanēlis 
  • 1 ĒK zemesriekstu sviests 
  • šķipsniņa kardamons 
  • 1 ola 
  • 1/3 glāzes bezpiedevu jogurts 
Vispirms izvāra saldā kartupeļa gabaliņus ūdenī, kam pievienota šķipsniņa sāls un cukura. Mīkstus, gatavos saldā kartupelļa gabaliņus sablenderē viendabīgā biezenī.

Saldo kartupeļu masā iemaisa cukuru, mīkstu sviestu, jogurtu, olu, zemesriekstu sviestu un kanēli.

Sagatavoto suflē kūkas masu liek cepamajā formā un cep 200 grādos 35-40 minūtes līdz suflē kūka ieguvusi stingru tekstūru.

Gatavo kūciņu atdzesē, vislabāk arī pāris stundas ledusskapī un pasniedz pārkaisītu ar rīvētu šokolādi, šokolādes gabaliņiem un pekanriekstiem, vai, protams, citu garnējumu pēc saviem ieskatiem.

You May Also Like

0 comments