Riga Food - gardēžu paradīze! Ieguvumi un atradumi.

by - 09:25

Riga Food ir vieta, kur iepazīt, izgaršot, ieraudzīt un uzzināt!

Man, protams, tas bija interesantu, jaunu, neredzētu vai retāk sastopamu produktu meklēšanas un iepazīšanas ceļojums, kā arī iespēja satikt dažādus lieliskos pārtikas nozares pārstāvjus vienuviet.

Izstādē Ķīpsalā, kā ierasts bija gan Latvijas reģionālie un mājražotāju stendi, kur bija iespējams sastapt gan jau Kalnciema kvartāla tirdziņos, gan citos Latvijas ražotāju un mājražotāju tirdziņos iepazītos gardumu meistarus, gan arī lielā Latvijas pārtikas zīmolu kopstenda dalībniekus, kā arī dažādu ārzemju gardumu ražotājus (Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas, Itālijas, pat Indijas un citu valstu pārstāvji).

Padalīšos ar maniem gardajiem un veselīgajiem atradumiem, kas visvairāk `uzrunāja` izstādes laikā.

BEZ glutēna un BEZ laktozes pankūku mīkla no Balticovo

Par šo uzzināju jau pagājušā gada izstādē, bet tad vēl produkcija nebija pieejama veikalos, tagad gan šī mazliet veselīgāko pankūku ērtā pagatavošanas iespēja turklāt bez laktozes un kviešu miltiem pankūku mīklas sastāvā, ir pieejama visos lielākajos pārtikas veikalos Latvijā, visnotaļ Rimi to noteikti atradīsiet! Manuprāt, ļoti ērts un ātrs veids, kā pagatavot pankūkas - patiks īpaši steidzīgajiem (vai slinkajiem), bezglutēna un/vai bezlaktozes cienītājiem - sakrati un uzlej uz pannas! Cep un gatavs! Vienīgi,lai gan uz iepakojuma teikts, ka mīkla piemērota gan saldām, gan sāļām versijām, man tomēr gribētos teikt, ka drīzķ jāēd, kā saldā versija, pat var nepievienot citus saldinātājus, kā medu vai ievārījumu, ar ko mēdzam papildināt pankūkas, jo man pankūka šķita gana salda tā pat.

Tāpat noderīgs produkts - olu baltumi. Bezē, Pavlova vai diētiska olbaltumu omlete - tas viss ērti un vienkārši, bez olu dzeltenumu atdalīšanas! Manuprāt, ļoti noderīgi!

Bezglutēna maize no Madam Brioš

Bezglutēna cienītājiem varētu patikt bezglutēna maizīte no Franču gardumu maiznīcas Madam Brioš, kas mani jau līdz šim vienmēr uzrunājusi ar savām mutē kūstošajām olbaltuma kūciņām "Mākonītis" un fantastisko Medus kūku, trekno, sātīgo, bet lieliski garšīgo bezglutēna šokolādes kūku, kā arī gardām un svaigām biešu, valriekstu un griķu maizītēm. Izstādē Madam Brioš stendā iepazinu arī šī zīmola konditoru bezglutēna maizītes versiju, prieks, ka tiek sekots līdzi klientu vēlmēm un pieprasījumam, jo maizīte bez kviešu miltiem sastāvā, arvien biežāk tiek pieprasīta un meklēta konditoreju svaigi cepto gardumu plauktos.

Patriotiskie plāceņi no pelēkajiem zirņiem

Pie Latvijas ražotāju stendiem bija notverama ne viena vien tipiska Latvijas garša un arī šis bija, kas īsteni Latvisks un ar interesantu pieeju - iespēja jebkuram ātri un ērti pagatavot pelēko zirņu plāceņus no jau gatava mīklas maisījuma! Jā, BEZ glutēna un BEZ dažādām sliktām E vielām, jo sastāvā tikai samalti pelēkie zirņi, sāls un pāris garšvielas asumiņam. Manuprāt, ļoti ērts veids, kā pagatavot pelēkos zirņus, jo ikdienā, atzīsiet, šo produktu gatavojam reti, bet šeit, atliek tik sajaukt maisījumu ar ūdeni un uzcept gardus plācenīšus brokastīm, vakariņām, vai uzkodām kopā ar sieru, kādu gaļiņu vai to, kas sirdij un vēderam tuvāks.

Tumšā šokolāde ar papriku, olīvām un čilli gabaliņiem no kaimiņvalsts "Ruta" šokolādes darītavas

Ja čilli šokolāde jau vairs neliekas nekas tik ļoti īpašs, tad šī dažādo garšu savienojuma 72% rūgtā šokolāde, kurā čilli gabaliņus papildināja arī olīvas un paprika uzrunāja mani tieši sava savdabīgā sastāva kombinācijas dēļ. Vēl gan neesmu pagaršojusi, tā kā nevaru vērtēt rezultātu, bet domāju, ka varētu būt interesanti. Un kā nekā, šokolādē jau arī gaļu mēdz marinēt! Šī šokolāde tad, noteikti, būtu piemērota gaļas šokolādes mērces pagatavošanai :)

Dabīgs kokosriekstu ūdens BEZ pievienotiem cukuriem, krāsvielām no Cesars

Šāds kokosriekstu ūdens sastopams reti, jo parasti, klāt ir gan cukurs, gan dažādas pārtikas piedevas, bet šis Cesar piedāvātais Jaunums bija patiesi 100% kokosriekstu ūdens, bez dažādiem garšu pastiprinātājiem - dabīgs un veselīgs. Domāju, ka nevienam vairs nav jaunums dzirdēt par veselīgajām kokosriekstu ūdens īpašībām - tas ir bagāts ar antioksidntiem, vitamīniem, barības vielām, tas attīra nieres, stiprina imunsistēmu, nodrošina šūnu atjaunošanos, kā arī apgādā organismu ar magniju, kalciju, nātriju un fosforu. Manuprāt, vērtīgs produkts! Nevarēju nenopirkt - dzert kaut vai tādu pašu (jo man kā kokosriekstu mīlim garšoja pat ļoti), vai pievienot smūtijiem. kā pamata šķidruma bāzi.

Mīkstais kazas siers no ZS Bērzi

Bez komentāriem - esmu kazas siera fans un šis Talsu novadā ZS Bērzi darītais kazas siers ir tik neizsakāmi krēmīgs un maigs - der gan sāļajiem ēdieniem, gan desertos un siera kūkās, gan vienkārši tāpat, ar medu un riekstiņu-sēkliņu mix, piemēram. Un, kas ne mazāk svarīgi - apziņa, ka šis kazas siers ir jauku saimnieču sirds darba rezultāts, svaigs, bez nevajadzīgām piedevām un garšas uzlabotājiem, nevis kāds no Beļģijas vai Polijas atceļojis rūpnīcas ražojums! Patiesi prieks, ka Latvijā varam atrast tik kvalitatīvus un gardus produktus! Starpcitu, šeit varēja nogaršot arī gardu kazas piena saldējumu.

Hungaricum Ungāru produkcija

Čilli mērce, kas patiesi ir asa - šo iepazino jau šovasar Ungārijā, un, re, izrādās tā pieejama arī Latvijā!

Bet mans top pirkums šajā stendā bija milzu burciņa ar lieliska salikuma dārzeņu garšvielu BEZ sāls, turklāt BIO - sastāvā gan topinambūrs, gan smiltsērkšķi, kā arī ķirbji, tomāri, puravi, dažādi zaļumi, sarkanie sīpoli un citu kaltētu dārzeņu mikslis. Šis būs labs papildinājums gan dažādiem dārzeņu sautējumiem, gan kus kus, bulgurus un citu graudu ēdieniem, kā arī neskādēs kādam gaļas ēdienam vai marinādei - ļoti universāls, turklāt bez sāls un ar BIO zīmi!

Marinētas paipalu olas no EKO paipalām

Paipalu olas, kas kā nereti dzirdēts ir mazāk alerģiskas un vairāk vitamīnus un minerālvielas saturošas, kā ierastās vistu olas, ir gards produkts pats par sevi, bet Quail eko paipalu feramas marinētās paipalu olas jau otro gadu ir viens no maniem izstādes favorītproduktiem. Četras dažādas marinādes - biešu, zaļumu, kurkumas un želejas - viena par otru labākas un visas tiešām gardas!

Šīs paša zīmola stendā varēja iegādāties arī pašu paipalu gaļu gan pagatavošanai pēc saviem ieskatiem, gan jau kūpinātā veidā. Tā kā interesantas garšas varēja iegūt arī gaļas cienītāji, ja olas pie sirds tik ļoti neiet :)
Biešu sula

Izmanto marinādēm, salātu mērcēm, pievieno smūtijiem, dzer tāpat - biešu ārstnieciskās īpašības zināmas taču mums visiem!

Konfelāde augļu marmelādes BEZ cukura (ar stēviju)

Augļu marmelādes Latvijas ražotāju piedāvātās produkcijas lokā dažādos tirdziņos vairs nav nekāds retums vai jaunums, bet tas, ar ko piesaistīja šis zīmols - marmelāde BEZ cukura! Lūk, tas ir produkts, kurš noteikti varētu iekarot veselīgāka dzīvesveida piekritēju sirdis, kad oficiāli tiks nodots tirdzniecībā, jo, kā pastāstīja pats ražotājs, šī recepte vēl ir pilnveidošanas procesā, pārveidota, mainīta un degustēta, lai atrastu vislabāko un perfektāko bezcukura marmelādes struktūru un garšu buķetes saderību.

Kailgraudu auzas un mieži

Auzas jau pašas par sevi ir vērtīgs produkts, bet izstādes laikā iepazinos un uzreiz `iemīlējos` kailgraudu auzās, kas ir īpaši vērtīgs bioloģiski aktīvo vielu avots! Tām ir ne tikai viegli riekstaina garša, bet arī mazliet kraaukšķīga un sātīga konsistence. Tās sader kopā gan ar sāļiem ēdieniem, piemēram, pie salātiem vai kopā ar pesto, vai jogurta-ķiploku mērcīti, gan saldākās variācijās - ar medu, ievārījumu, desertos, un pat smūtijos! Turklāt pagatavošana nav sarežģīta, jo pēc izmērcēšanas, tās jāvāra vien 15 minūtes. Noteikti šo produktu iekļaušu savu turpmāko pirkumu un recepšu sarakstā :) Izstādē noskaidroju, ka visērtāk to iegādāties Rimi lielveikalos sastopamajā Latvijas ražojumu veikaliņā "Klēts" vai Lāčplēša ielas manā `pilngraudu paradīzē` - "Grauda spēks" veikalā.

Pupiņu kraukšķi

Ļoti interesants produkts, kas bija sastopams Inovāciju stenda ietvaros - ekstrudētas lauku pupas, kas realitātē izskatījās pēc brokastu kraukšķiem, ko ierasti aplejam ar pienu, bet izrādās, nē - šīs bija pupas, kas apstrādātas līdz izskata nepazīšanai (un arī garšā, tīri labi varētu apēst, kā nesaldinātas brokastu kraukšķu pārslas :)) Gardi, veselīgi un kaut kas pavisam neredzēts.

Šajā stendā varēja apskatīt un paklausīties par dažādām inovācijām iepakojumu tehnoloģijās, lai piedāvātu patērētājiem produktus, kas ir ne tikai veselīgi paši par sevi, bet arī to iepakojums būtu maksimāli draudzīgs videi, saudzīgs pret produktu un uzturētu to svaigu un pilnvērtīgu, bet tajā pašā laikā maksimāli dabīgu.

Protams, bija vēl visa kā laba, garda, interesanta, veselīga un NEveselīga - bija ko redzēt un izgaršot katrai gaumei. Meistarklases, paraugdemonstrējumi, degustācijas, sarunas...

Par šo varētu ilgi, jo ilgi stāstīt - visi medus veidi, sieri, piena produkti, Mājražotāju darinājumi, Latvijas vīnu kolekcijas un vēl...un vēl...

Tas ir jāredz un jāpiedzīvo pašam, tāpēc nākamgad iesaku Riga Food garām nelaist!

Lai garda nedēļa!


You May Also Like

0 comments