Vasarīgā zemeņu kafija - pašgatavota aukstā Zemeņu Frappe

by - 02:52

Vasarā kafejnīcu un `kafijotavu` vietiņas tā vien vilina ar aukstajām kafijām un frappēm vai frapučīno, vai kā nu kurā vietā tās tiek dēvētas.

Bet vai zini, kas tajās apslēpts? Nereti gan dažādi ķīmiski sīrupi, gan augu tauku maisījumi (glauni nosaukti, kā putukrējuma cepurītes) un citi "labumi", lai priecētu mūsu acis, garšas un smaržas kārpiņas.

Bet garšīgu un gana veselīgu Frappi vari pagatavot arī mājās, turklāt izmantojot svaigas un sezonālas odziņas, papildus vitamīna devai, nevis krāšņos un sacukurotos sīrupus, bet saldumiņam pievienojot, kādu savu iecienītāko saldinātāju, piemēram, agaves sīrupu vai kļavu sīrupu.

Šo ātro un bezgala gardo zemeņu Frappi ar sojas piena putiņām pagatavoju pāris minūšu laikā!

Tās sastāvā:
  • 1 krūze atdzesēta melna kafija 
  • 1 glāze svaigu zemeņu (der arī citas vasarīgās ogas - mellenes, avenes) 
  • 5 gabaliņi ledus 
  • pāris pilieni agaves sīrupa (vai cits saldinātājs pēc izvēles) 
  • 100 ml sojas piens (var aizvietot ar parasto pienu, mandeļu pienu, auzu pienu vai jebkuru citu pienu pēc izvēles) 
Papildus: 
  • 100 ml sojas piena un kanēlis - piena putiņu cepurītei
  • 2 violetā bazilika lapiņas (interesantākām garšu niansēm) 
Pagatavošana:

Lieku blenderī zemenes un ledu, pārleju ar kafiju, sojas pienu un pāris pielienu agaves sīrupa saldumiņam. Tāpat, lai padarītu garšu mazliet neierastāku, pieliku divas svaigas violetās bazilika lapiņas, lai gan zemenēm tīri labi būtu piestāvējis arī piparmētras lapiņu variants.

Blenderēju burtiski 30 sekundes un mans  nutribullet blenderis savu darbiņu padarīja lieliski, uzkuļot man perfektu saulainas vasaras dienas ogu-kafijas kokteili!

Vēl interesantākam nobeigumam un punktiņam uz "i" jau tā biezajam un kārdinošajam leudkafijas smūtijkokteilim, uzputoju nedaudz sojas piena, ko ierastās `kafijotavu` piedāvātās putukrējuma cepurītes vietā, uzlēju pa virsu Frappes dekorējumā, pārberot ar kanēļa šķipsniņu!

Jāsaka gan, ka sojas piena uzputošanai izmantoju īpašu `āgregātu` gan dažādu konditorejas izstrādājumu, gan olu un šķidruma putošanai, ko iegādājos Anglijā "Cake and Bake" festivāla laikā.

Ja esi biežš `kafijotavu` apciemotājs/-a, tad iesaku arī Tev pagatavot Frappi mājas apstākļos, turklāt ar savām iecienītākajām odziņām papildus vitamīnu un šķiedrvielu devai - ietaupīsi ne tikai naudiņu, ko iztērē par šādu leduskafijas kokteili kafejnīcā, bet arī zināsi, kas ir Tava kokteiļa sastāvā! 

Uz veselību! :)

You May Also Like

0 comments