Bērnības garšas jaunās skaņās jeb mannas sacepums ar sezonas augļiem

by - 05:52

Viegls, gaisīgs sacepums no mannas, kuru vari papildināt ar jebkurām sezonas odziņām vai auglīšiem!

Manuprāt, mannā biezputra kopā ar omītes vārītu zemeņu vai aveņu ievārījumu ir patiesi klasiska bērnības atmiņu garša, bet papildinot šādu putru ar olām, auglīšiem un riekstiņiem, beigās izdevās pagatavot pat desertveida pīrāgu, kuru nav grēks notiesāt arī brokastīs :)

Tā, kā esmu nolēmusi veidot arī īpašas vienkāršo recepšu sadaļas ar dažādām idejām, ko pagatavot no 3-4-5 produktiem, tad lūk, šī kūciņa-pīrāgs vai pat brokastu našķis, klasificēsies kategorijā "3 sastāvdaļu recepte", jo pašos pamatos ir gaužām vienkārša, bet tālākās sastāvdaļas jau ir gaumes un garšas izjūtu jautājums. Vari veidot tieši pēc šīs receptes gatavojamu pīrāgu, vai eksperimentēt ar savām mīļākajām ogām, riekstiem un citām piedevām!

Mannas-augļu pīrāga galvenās 3 sastāvdaļas:
  • 4 ĒK pilngraudu mannas
  • 300 ml mandeļu piens
  • 2 olas
Garšas kārpiņu lutināšanai izvēles pīrāga papildinājumi:
  • 1 banāns
  • 2 persiki
  • sauja pistāciju riekstu
  • 2 ĒK kokosriekstu skaidiņu un 1,5 ĒK kokosriekstu mannas (droši var iztikt)
  • šķipsniņa sāls, pāris pilieni vaniļas stēvijas, Ceilonas kanēlis, 1 TK vaniļas cukura
Pagatavošana:

Mandeļu pienā, pievienojot šķipsniņu sāls, izvāra mannas biezputru un noliek maliņā pilnībā atdzist.

Olu baltumus un dzeltenumus atdala. Vienā lielā traukā saputo olu baltumus ar šķipsniņu sāls un beigās iepilinu vēl pāris pilienus vaniļas stēvijas, bet šo droši var aizvietot ar tējkaroti cukura. Atsevišķā bļodā saputo olu dzeltenumus ar 1 TK vaniļas cukura un pāris pilieniem vaniļas stēvijas, kur stēviju, protams vari aizvietot ar saldinātāju, kas labāk iet pie sirds - kļavu sīrupu, agaves sīrupu, balto vai brūno cukuru, u.t.t.

Saputotos olu dzeltenumus vienmērīgi samaisa ar mannas putru un iecilā saputotos olu baltumus. Salduma pakāpi jāregulē pēc savām vēlmēm un ieskatiem.

Augļu pildījums:

Šeit vari variēt ar jebkuriem sezonas augļiem un ogām. Vari, piemēram, ņemt zemenītes, un likt tās ar kokosriekstu eļļu vai citu taukvielu ietaukotas formas apakšā un pārbārstīt ar pūdercukuru saldumiņam. Ja zemenītes ir ļoti sulīgas, tad ieteicams tās mazliet apbārstīt un apmaisīt ar kartupeļu un kukurūzas cieti, lai pārāk nesasulojas.

Man šoreiz bija viens labi nogatavojies banāns un divi sulīgi persiki (kas jūlijā, starp citu, arī skaitās sezonas auglis). Tos pirms ievietošanas cepamajā veidnē nedaudz apstrādāju, lai paspilgtinātu garšu kontrastus.

Uzkarsētā pannā izkausēju kokosriekstu eļļu un nedaudz kokosriekstu mannas, apgrauzdēju kokosriekstu skaidiņas, pistācijas riekstus un pievienoju gabaliņos sagrieztus persikus un banānu. Pāris minūtes visu apcepu un liku silikona cepamās veidnes pamatā. Pārkaisīju vēl nedaudz kokosa skaidiņu un, kad auglīšu pildījums bija nedaudz padzisis, tad klāju pa virsu sagatavoto mandeļu piena mannas masu un cepu iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī 180 grādos, apmēram 35-40 min.

Atdzesētu pīrāgu apgāz otrādāk uz šķīvja, dekorējot pēc sirds patikas - vienkārši pārkaisot ar pūdercukuru, rīvētu šokolādi, sasmalcinātiem riekstiņiem, kokosa skaidiņām, vai glaunākam iespaidam, pārlejot ar šokolādes mērci (izkausēta šokolāde + saldais krējums), vai blenderētu zemeņu mērcīti (zemenes + cukurs).

Lai labi garšo!

You May Also Like

0 comments