Šīs vasaras hits - fantastisks veselīgais Indijas riekstu saldējums!

by - 09:38

Saldējums bez trekna saldā krējuma, sviesta un pat cukura??! Jā!!

Tagad ātrāk, ātrāk vasaru, saulīti un karstumu, jo mana ideālā saldējuma recepte izdevās burvīga!

Iepazīsties gardais un krēmīgais Indijas riekstu - banānu saldējums, kurš sastāv no:
  • Indijas riekstiem
  • ūdens
  • kokosriekstu piena bundžiņā biezās daļas vegāniskā versijā vai Grieķu jogurta, ja lieto piena produktus uzturā
  • saldēta banāna

Par pagatavošanas procesu un proporcijām:

Vispirms pagatavoju Indijas riekstu krēmu, no sākuma uz pāris stundām ieliekot
Indijas riekstus izmērcēties ūdenī, bet pēc tam tos kopā ar tik pat lielu daudzumu ūdens, lieku #Nutribullet.lv jaudīgajā blenderī, kas burtiski pusminūtes laikā
riekstu un ūdens kombināciju pārvērta biezas, bet lejamas konsistences Indijas riekstu krēmā. Krēma biezumu vari variēt pievienojot vairāk vai mazāk ūdens, sātīgākam un izteiktākam riekstu garšas saldējumam ūdeni pievieno vēl mazāk, bet, ja vēlies Indijas riekstu pienu, pievieno vismaz 2 reizes vairāk ūdens, kā riekstu.

Kad riekstu krēms pagatavots, tad uz vienu glāzi riekstu krēma blenderī pievienoju 2 ēdamkarotes ar kaudzi bieza Grieķu jogurta vai krēmīgo kokosrieksta piena daļu un 1 lielu vai 2 mazākus iepriekš ripiņās sasaldētus gatavus banānus.

Ja vēlies paspilgtināt garšas nianses, šajā brīdī vari pievienot arī kanēli, vaniļas esenci vai, ja gribās, arī kādu saldinātāju (kļavu sīrupu, medu) un pat pilīti krēma liķieri, bet es šoreiz iztiku bez tā visa - izbaudīju dabīgu, papildus nesaldinātu un līdz ar to neuzbāzīgu un maigu riekstu-banānu saldējuma garšu!

Un saldāku pat nemaz neprasījās, jo banāns savu saldenuma devas funkciju pildīja izcili un arī Indijas riekstu maigā garša radīja patīkamu kombināciju!

Beigās atliek, protams tik visu sablenderēt un saldējums gandrīz gatavs! Ja taisi biezākas konsistences Indijas riekstu krēmu un pievieno vairāk saldētu banānu, tad saldējums ir gana biezs, lai pasniegtu un ēstu uzreiz. Arī manā gadījumā garša bija tik laba, ka krēmveidīgo masu gribējās apēst uzreiz kā maigu krēma desertu, bet tā kā mērķis bija saldējums, tad tomēr apbruņojos ar pacietību un saldējumu liku saldētavā, ik pēc pusstundiņas kārtīgi apmaisot, bet pēc pāris stundām jau baudīju burvīgo dabīgo saldējumu, pirms tam to aptuveni 10-15 min atdzesējot ledusskapī un pasniedzot kopā ar Lavandas Kazas siera kūciņu!

Sagaidīsim vasaru priecīgi un veselīgi! :)

P.S. Un neaizmirsti, ka līdz mēneša beigām vēl vari izmantot #AZnašķi īpašo atlaižu kodu NutriBullet #NutriBullet.lv iegādei - BLENDERIS7, kas Tev sniegs papildus 7% atlaidi blendera cenai!

You May Also Like

0 comments