Saulainais dārzeņu-siera pīrāgs svētku galdam

by - 04:24

Kaut, kas līdzīgs ārzemnieciskajiem kišiem, tartēm vai latviskotajiem “atvērtajiem pīrāgiem”, bet šis būs bez sviesta un miltiem, jo iztiksim bez klasiskās smilšu mīklas vai kārtainās mīklas pamatnītes.

Protams, ja vēlies, droši papildini šo pīrāgu, tā pamatā formā ieklājot iepriekš sagatavotu un plāni izrullētu klasisko smilšu mīklu, smilšu-siera mīklu vai ātrākam un steidzīgākam variantam veikalos plaši pieejamās saldētās rauga vai bez-rauga kārtainās mīkliņas, 

Ņem vērā! Ja izmanto mīklu pamatnītei, tad to vispirms 5-10 minūtes apcep sakarsētā krāsnī. Turklāt, ja izmanto kārtaino mīklu, tad pārber to ar nevārītām pupiņām, zirņiem vai citu slogu, kas neļaus uzpūsties pamatnītei.

Lai gan iepriekš esmu cepusi dažādus kišus un “vaļējos pīrāgus” ar mīklu pamatnīti, šoreiz tomēr nolēmu iztikt bez tās, gribējās, ko vieglāku un gaisīgāku, tāpēc tapa pīrāgs no šādām sastāvdaļām:
  • 1 cukīnī 
  • 1 dzeltenais tomāts 
  • 1 brokolis 
  • 2 olas un 3 nelielu olu dzeltenumi (palika pāri no bezē gatavošanas :D - tāpēc droši, tik pat labi vari ņemt vienkārši 4-5 olas atkarībā no formas lieluma un olu lieluma, speciāli neatdalot tikai dzeltenumus) 
  • 400 g mājas siers vai graudainais biezpiens 
  • 3 ĒK piens 
  • saujiņa rīvēts iecienītākais labi kūstošais siers pamatmasai un tāda pati saujiņa pīrāga pārkaisīšanai - bet, jo lielāks siera mīlis esi, jo vairāk sieru šajā receptē vari izmantot :D 
  • nedaudz eļļas cepamtrauka ietaukošanai 
  • garšvielas - man šoreiz bija citronpipari, minimāla šķipsniņa sāls,kaltēts timiāns, ½ TK kurkuma un ½ TK indijas karija garšvielu bez sāls 
Atkāpēm no šīs receptes: 

Droši vari eksperimentēt ar dārzeņiem pēc sirds patikas - ņem savus iecienītākos, vai tos, kas tobrīd mājās. 

Tāpat arī siera daudzumu vari izvēlēties pēc saviem ieskatiem, un, ja gribās netreknāku pīrāgu, neizmantot nemaz. 

Garšvielas - protams, gaumes jautājums, pievieno to, ko sirsniņa kāro - labi iederēsies paprikas pulveris, dažādi zaļumi un zaļumu maisījumi. 

Parastā piena vietā vari izmantot arī alternatīvos pienus (sojas, riekstu) vai treknākam rezultātam saldo krējumu. Man šoreiz saldais krējums neprasījās, jo, pirmkārt, tas jau nedaudz bija pievienots graudainajam mājas sieram, un, otrkārt, kā jau teicu, vēlējos salīdzinoši vieglu (treknuma kontekstā) dārzeņu sacepuma tipa pīrāgu. 

Pagatavošana:

Iesmērēju ar grauzdēto sezama sēkliņu eļļu apaļo, lēzeno stikla tartes formiņu un nedaudz pārkaisu to ar turku zirņu miltiem. 

Cukini sagriežu aptuveni plānās šķēlītēs un, izkārtojot uz dēlīša, nedaudz pārberu ar sāli, liekā šķidruma notecināšanai. 

Tikmēr lielā bļodā vispirms sakuļu olas ar sāli līdz tās trīskāršojušās apjomā, pieleju pāris ēdamkarotes pienu un trīs piegājienos pievienoju arī graudaino mājas sieru, pēc katras pievienošanas reizes masu nedaudz pakuļot. Pēdējā piegājienā pievienoju arī pārējās garšvielas, bet nobeigumā iemaisu sarīvēto sieru.
Formas pamatnītē izkārtoju cukīnī ripiņas, tā, lai katra cukīnī ripiņa, nedaudz pārklātu nākamo cukīnī. Lieku trauku sakarsētā cepeškrāsnī 180 grādos uz kādām 5 min.

Kad cukini nedaudz apcepušies pārlieku tos ar dzeltenā tomāta šķēlītēm un izkārtoju 5 min tvaicētas brokoļu rozītes. Dārzeņus pārleju ar sagatavoto olu-siera masu un cepu līdz zeltainam brūnumiņam, aptuveni 20-25 minūtes, bet 5 minūtes pirms cepšanās beigām vēl nedaudz pārkaisot pīrāgu ar rīvētu sieru!

Saulaino dārzeņu - siera pīrāgu var pasniegt gan siltu, gan aukstu, ēdot tāpat vai pasniedzot ar svaigiem dārzeņu salātiņiem, kādu gaļas piedevu, vai papildināt to ar mazsālīta laša šķēlītēm.

Lai gardi!

You May Also Like

0 comments