Melno pupiņu nūdeles ar karamelizētu austresēņu un sīpolu mix

by - 00:50

Pavisam vienkārša receptīte, ātrām darba dienu vakariņām, bet ar savu knifiņu, jo...

... ierasto spageti vietā izbaudi bezglutēna, bez jebkādiem miltiem - 100% melno sojas pupiņu nūdeles

... biežāk izmantotos šampinjonus nomaini pret vērtīgajām un jaunas garšas nianses piešķirošajām austersēnēm

... uz pannas pierasti apbrūninātos sīpoliņus nokaramelizē fantastiski gardā mērcītē kopā ar austersēnēm

... pievieno neikdienišķākus dārzenīšus, piemēram, paprikas vai brokoļu vietā pievieno saldo zirnīšu pākstis, bet burkānu vietā mazās kukurūzas vālītes.
Nebaidies eksperimentēt ar krāsām un garšām!

Receptes pazīmes: bez piena produktiem, bez olām, bez miltu produktiem, bez sviesta.

Tātad šoreiz iesaku,

Sastāvdaļas:
  • Melnās sojas pupiņu nūdeles (vairāk par tām rakstīju jau pie iepriekšējās šo nūdeļu receptītes (skaties šeit
  • austersēnes (protams, vari ņemt klasiskos un vienmēr pieejamos šampinjonus, vai improvizēt ar ne mazāk interesanto garšu pārstāvošajām šitake sēnītēm) 
  • sarkanais vai baltais sīpols (šiem ir mazliet maigāka garša, kas iederās karamelizēšanas procesā, bet, protams, derēs arī parastais sīpols) 
  • neliels ingvera gabaliņš (pēc izvēles) 
  • dārzeņi pēc saviem ieskatiem 
  • sojas mērce un iecienītākais balzāmetiķis, kā arī brūnais cukurs karamelizēšanai (un ja ir vēlme, var pievienot arī medu, vai aizstāt brūno cukuru ar griķu medu, piemēram!) 
  • garšvielas un sojas mērce pēdējiem gala koprezultāta garšas pastiprināšanas akcentiem 
Pagatavošana:

Melno pupiņu nūdeles uzvāru pēc instrukcijas, bet tikmēr gatavoju karamelizēto sīpolu un austersēņu miksli - sezama eļļā mazliet apcepu sīpolus un smalki sagrieztu ingvera gabaliņu, pievienoju austersēnes un, turpinot cepšanu, pannas viducītī uzberu brūno cukuru (vai pievienoju medu, ja izmantoju šo alternatīvu), pārleju kādu no saldajiem balzāmetiķiem - dateļu, vīģu vai pat medus, un visu apmaisot, turpinu cepšanas procesu ne pārāk lielā temperatūrā. Kad sēnes un sīpoli jau šķiet apkaramelizējušies, tad pievienoju arī nedaudz sojas mērci, vēlreiz visu apmaisu un papildinu pannas saturu ar izvēlētajiem dārzeņiem (šoreiz saldo zirnīšu pākstis, selerijas kāts un "baby" kukurūzas vālītes). 

Šis ir īstais mirklis, lai papildinātu dārzeņu un karamelizēto sēņu-sīpolu miksli ar kādu pikantāku garšvieliņu - piemēram, nedaudz čilli vai kaijenas piparu, vai maigāko sarkanās paprikas pulveri. Garšvielas šoreiz iesaku ņemt pēc savām vēlmēm un ieskatiem, tikai ņem vērā - nepārspīlē! Tikai kādu šķipsniņu! Šī nav īstā recepte, kur pārcensties ar garšvielu bagātību, lai tādējādi nenomāktu galvenos varoņus - balzāmetiķa un sojas mērces karamelizējumu! 

Visbeidzot pannas saturam pievienoju arī pagatavotās nūdeles, pārleju vēl nedaudz ar sojas mērci, visu samaisot mazliet vēl pacepu un tad jau arī karamelizētās austrumniecisko sajūtu nūdeles gatavas!
Lai gardi!

You May Also Like

0 comments