Burkānu-sēkliņu kraukšķi!

by - 00:42

Lieliska uzkoda, viegla, kraukšķīga, ar veselīgu burkānu un sēkliņu devu.. papildini ar svaiga gurķa, avokado vai tomāta šķēlīti, liec virsū sieru vai pat kādu gaļiņu un izmanto gan vienkārši uzkodām, gan maizītes vietā - brīva vaļa fantāzijai!

Ja nepapildini šos kraukšķus ar gaļu, tie būs veģetāri, ja nepapildini ar sieru - vegāni, bet tie nebūs, ka svaigēdāju tradicionālās krekermaizītes, jo cepti krāsnī. Toties bez sviesta, olām, saldā krējuma, miltiem vai citām treknām piedevām!

Lai veselīgi!

Sastāvā šoreiz bija:
  • 3 burkāni
  • 3 ĒK + 2 ĒK linsēklu
  • 1 ĒK čia sēklu
  • 2 ĒK ķirbju sēklas
  • 2 ĒK sezama sēkliņu
  • 1 ĒK melno sezama sēkliņu
  • 2 ĒK turku zirņu miltu jeb maltu turku zirņu
  • 1 ĒK Indijas riekstu
Garšvielas - šķipsniņa jūras sāls, citronpipari, kurkuma, muskatrieksts, kaijenas pipari, malta saldā paprika, malts ingvers, malts kumīns.

Nu re, pat tikai no šādām sastāvdaļām var sanākt veselīgas maizītes.

Pagatavošanas process nav grūts, bet laikietilpīgs, jo kraukšķi jācep krāsnī zemā temperatūrā, bet diezgan ilgu laiku, precīzi nepateikšu, cik ilgi cepu, bet vismaz 1,5 līdz 2h aptuveni 130-140 grādu karstumā un tad turpat krāsnī arī atstāju dzesēties uz visu nakti.

Vienīgi ieteikums, kad izslēdz krāsni, tad vēl karsto un nedaudz mīksto burkānu-sēklu "maizīti" jau sagriezt vēlamajos taisnstūrveida gabaliņos, jo vēlāk atdziestot, kad tā jau sacietēs, tas būs grūtāk un griežot gabaliņi iespējams var sadrupt un nesanāks tik skaisti, kā gribētos (kā tas gadījās man :D)

Bet nu par pašu gatavošanu -

Burkānus sasmalcināju sīkos gabaliņos ar savu pēdējā laika lielisko palīgo NutriBullet smalcinātāju.

Nelielā bļodiņā pārlēju ar ar ūdeni 3 ĒK sasmalcinātu linsēklu un 1 ĒK čia sēkliņu un atstāju uzbriest, izveidojot mazliet želejveidīgu (krēmveidīgu) konsistenci.

Kad olu aizvietojošais linsēklu un čia sēklu maisījums gatavs, pievienoju to burkāniem, iemaisot arī visas vēlamās garšvielas, 1 ĒK sasmalcinātu Indijas riekstu, 2 ĒK sasmalcinātu ķirbja sēklu, 2 ĒK veselas linsēklas, abu veidu sezama sēkliņas un maltos turku zirņu miltus. Visu rūpīgi samaisu un plānā kārtiņā klāju uz cepampapīra, kas izklāts cepampannā.

Masu izklāju aptuveni 4 mm biezumā, jo cepot jeb drīzāk kaltējoties, tā vēl mazliet saplaks un izveidosies plānas krekermaizītes.

Un tad jau lieku krāsnī, kā iepriekš minēju zemā temperatūrā uz vismaz 1,5 h.

Tagad tik atliek gaidīt un paciesties līdz nākamajai dienai! Un baudīt ar zaļumiem, biezpienu, sieru, riekstu sviestu vai jebko, ko sirds kāro! Vai ēst tāpat, kā uzkodu čipsus!

Lai gardi!
#AZnašķi
#Nutribullet.lv

You May Also Like

0 comments