Gaisīgais deserts - Bezē rulete ar kokosriekstu vārīto krēmu

by - 01:33

Viegls, kā pūciņa, netrekns un kārdinošs deserts - tāda ir šī bezē ruletīte ar kokosriekstu krēma pildījumu, ko papildus svaigumiņam vari papildināt gan ar dažādām odziņām (zemenes, mellenes, avenes), gan kādu eksotiskāku auglīti (kivi, ananāss, mango)!

Šīs receptītes sastāvdaļu daudzumi būs paredzēti nelielai ruletītei, aptuveni 3 personām, tāpēc daudzumus reizini ar 2 vai 3, ja vēlies pagatavot standarta cepešpannas izmēra ruletes desertu.

Sastāvā:
  • 2 olas - istabas temperatūrā
  • 330ml kokospiens - man šoreiz bija nedaudz saldinātais, dzeramais kokospiens, kas iegādājams Sky lielveikalā limonādes tipa skārdenēs no zīmola Tropical Coco
  • 1 ĒK cukurs - cukuru pievienoju tik maz un tikai bezē, jo kokospiens krēmam jau bija saldināts, tāpēc tam pievienoju tikai nedaudz vaniļas cukuru, bet, ja izmanto nesaldināto, ierasto kokospienu, tad cukuru vai citus saldinātājus pievieno vadoties pēc savām salduma un garšas mērvienībām
  • 1 ĒK (bezē masai) + 1 TK (krēma masai) vaniļas cukurs - arī šajā salduma piedevā jāskatās, vai maz šo gribās un cik daudz gribās pievienot, lai atbilstu savam ideālajam garšas kārpiņu valdzinājumam :)
  • 1/3 TK ābolu etiķis
  • 1 ĒK + 1 ĒK kukurūzas ciete (gan priekš pašas bezē ruletes, gan priekš krēma pildījumam)
  • 1 TK želatīns - bez tā var iztikt, ja nebiedē mazliet, mazliet šķidrākas konsistences krēms pildījumā. Es izmantoju šoreiz šo nelielo daudzumu želatīna, jo ņēmu, kā jau minēju, dzeramo kokospienu, bet ar parasto nesaldināto kokospienu, kas ir bundžiņās, želatīnu droši var arī neizmantot. Vai želatīna vietā var pievienot krēmam kādu 1-2 ēdamkarotes kokosa eļļas, kas labi iederas kokoskrēma garšas notīs un būs papildus krēma biezinātājs, tam atdziestot.
  • Aptuveni 3 ĒK Islandes vai grieķu jogurts (liesākajam variantam) vai svaigais siers, ja gribās sātīgāku un biezāku krēmu, vai saldais krējums - ja gribās gaisīgāku un pufīgāku krēmu pildījumā. Daudzumu jāskatās pēc saviem ieskatiem, es liku klāt jogurtu pa ēdamkarotei iemaisot atdzesētā vārītajā kokoskrēmā, līdz ieguvu gan savai acij, gan garšas kārpiņām tīkamu pildījuma krēmu. 

Pagatavošana:

Lai pagatavotu šo gaisīgo desertu, jāsāk ar olu baltumu un dzeltenumu uzmanīgu atdalīšanu, baltumus izmantojot biskvītam, bet dzeltenumus pataupot pildījuma krēma gatavošanai.

Bezē biskvīts:

Olu baltumus ar mini šķipsniņu sāls saputoju līdz pufīgai masai, pievienoju vaniļas cukuru un putoju, kamēr izveidojušās stingras un vijīgas putas, pievienoju arī ābolu etiķi un ēdamkaroti kukurūzas cietes un, putojot vēl pāris sekundes, iemaisu tos olbaltuma masā.

Olbaltuma biskvītu cepu aptuveni 150 grādu karstumā vidēji kādas 18-20 min, bet jāskatās uz aci, kad izskatās, ka virsiņa jau viegli kraukšķīga, tad biskvīts būs gatavs. Vienīgais, ko vēl darīju otrajā piegājienā, lai biskvīts izdotos - cepamo papīru izbārstīju ar kokosa skaidiņām un mandeļu skaidiņām. Pirmkārt, perfekts garšas papildinājums un kraukšķīga piedeva pufīgajam biskvītam, bet otrkārt, tas pasargā no biskvīta pielipšanas pie cepampapīra. Pirmajā piegājienā šo soli izlaidu un olbaltums vietām bija ļoti labi sadraudzējies ar cepamo papīru un itin nemaz negribēja nākt nost :) Ja negribās, ne kokosu, ne mandeļu skaidiņas, tad droši var mēģināt cepampapīru izbārstīt arī vienkārši ar pūdercukuru! 

Kad biskvīts gatavs, uzreiz izņemu to no krāsns un, virspusei pārliekot jaunu cepampapīra kārtu, apgriežu to otrādāk, uzmanīgi noņemot cepampapīru, kas iepriekš - cepšanas laikā - bijis biskvīta apakšā un viegli satinot biskvītu ruletē. Šādu jaunajā cepam papīrā satīto ruletīti atstāju atdzišanai.

Kokosriekstu krēms:

Kokosriekstu krēma pagatavošanai uz nelielas uguns uzlieku sildīties kokosriekstu pienu, un tikmēr olu dzeltenumus saputoju ar vaniļas cukuru, kamēr tie palielinās apjomā vismaz divas reizes un ir kļuvuši vijīgi un gaiši dzeltenīgi. Šajā brīdī pievienoju arī kukurūzas cieti un paputoju vēl pāris sekundes.

Lēni ar putu slotiņu, putojot, pa ēdamkarotei leju klāt karsto kokosriekstu pienu, un šādi turpinu putošanu un siltā kokospiena pievienošanu, līdz pievienota aptuveni puse, no visa kokosriekstu piena, kas sildās katliņā.

Tad nu ir īstais brīdis, uzmanīgi maisot, olu dzeltenuma masu pievienot karstajam kokospienam katliņā. Uz nelielas uguns, nepārtraukti turpinot maisīt, sildu krēmu vēl kādas 5-10 min, līdz tas sāk sabiezēt.

Vēl karstā krēmā iemaisīju tajā pašā kokospienā uzbriedinātu un uzsildītu želatīnu, bet jau atdzisušā krēmā iemaisīju arī grieķu jogurtu. Kā jau minēju iepriekš daudzumu jāskatās pēc saviem ieskatiem un, ja negribās, protams jogurtu var nelikt, ja gribās gaisīgāku krēmu jogurta vietā var pievienot uzputotu saldo krējumu (pirmajā piegājienā taisīju šo variantu - arī sanāca ļoti gardi), ja gribās sātīgāku un biezāku krēmu var pievienot svaigo sieru (Philadelphia, Mascarpone, Rasa, Kārums u.c.), bet pavisam treknā variantā var pievienot arī saputotu sviestu, kā klasiskam vārītajam krēmam, bet man kaut kā šķiet, ka šajā pūkainajā un viegli gaisīgajā ruletītē, tik smags sviesta krēms neiederās! Tāpat, jāskatās arī ar cukura, vai citu saldinātāju pievienošanas daudzumiem - ja krēmu vēlies saldāku, noteikti pievieno papildus cukuru, pūdercukuru vai, piemēram, kļavu sīrupu!

Gala rezultāts:

Kad krēms un ruletīte gatavi un atdzisuši, tad atliek tik savienot tos vienā lieliskā desrtā - Atritinātā sarullētā bezē biskvītā, bagātīgi ieklājot kokosriekstu piena krēmu, un, ja ir vēlme, papildinot ruletes pildījumu arī ar zemenītēm, kivi gabaliņiem, mango gabaliņiem vai jebkurām citām odziņām vai augļu gabaliņiem, kas kārojas.

Aizrulētu ruletīti vēl apbārstīju ar mandeļu skaidiņām un atdzesēju ledusskapī!

Rezultātā man patika gan ruletes iekšpusē esošās mandeļu un kokosa skaidiņas, (ko izbārstīju uz cepamplāts, lai biskvīts nepieliptu), gan ārpusē dekoram pievienotās mandeļu skaidiņas, jo pati rulete un krēms ir maigi, bet riekstu skaidiņas ik pa brīdim rada arī kraukšķigu un piesātinātu efektiņu. Kaut kas līdzīgs Rafaello - kokosīgs un maigs krēms, mandeles, kokosriekstu skaidiņas!

Pirmajā dienā rulete vēl nebija īsti savilkusies un varēja atsevišķi izgaršot gan olbaltumbiskvītu, gan krēma tekstūru dažādību, bet otrajā dienā tas bija jau vienmērīgs un gaisīgs vienas tekstūras deserts! Garšoja abi varianti!

Ņem vērā! Piezīme tiem, kam gribās skaistu ruletīti, ko var sagriezt 1-2 cm biezās šķēlēs - šī NEBŪS viena no tām! Šo griezu aptuveni 8-10 cm lielos gabalos, tā ir vairāk kā maigs deserts, nevis kā tradicionālā - stingrā biskvīta rulete ar biezu un stingru krēmu!

You May Also Like

0 comments