Vērtējam: Svētdienas brunch restorānā Locale!

by - 08:51

Saulainā svētdienas dienā devāmies svinēt draudzenes Dzimšanas dienu restorāna Locale branča noskaņās, tad nu šeit neliels ieskats un vērtējums.

Locale raksturojums - mājīga vieta Vecrīgas sirdī, kur vietējie un Vidusjūras produkti satiekas ar itālijas izcelsmes šefpavāra idejām un adaptāciju latviešu virtuvei.

Atmosfēra: brīva, nepiespiesta, neuzbāzīgā. Fonā mierīga un neuzkrītoša mūzika, tieši, kā priekš laiskām svētdienas sarunām.

Apkalpojošais personāls: Vienkārši lielisks - ļoti atsaucīgi, zinoši un laipni viesmīļi, izstāsta par katru ēdienu, iesaka, ko noteikti vajag pagaršot un kas ir vislabākais. Ik pa laiciņam apjautājas, vai viss kārtībā un vai, ko papildus nevēlamies.

Bonuss: Nereti brančā iekļauts viens dzēriens (Prosseco, kafija, tēja vai ūdens - pēc izvēles), bet šeit papildus iekļautajai Prosecco glāzei (vai tējai, kafijai - kas nu kuram tuvāks J) tiek regulāri papildināta arī ūdens glāze.

Papildus bonuss: Īpašais Dzimšanas dienas pārsteigums draudzenei no restorāna - prieks, par tik personisku un jauku attieksmi!

Un visbeidzot par pašu ēdienu klāstu:

Aukstais uzkodu galds ar plašu dažāda veidu salātu un uzkodiņu izlasi. Uzkodās gan liellopu gaļas, gan dažādu gaļas plašu, gan kūpinātu zivju izlases, arī pankūciņas ar lasi. Bērniem īpašu prieku rada plānās pankūkas ar iebiezināto pienu. Arī salāti visām gaumēm – tuņča salāti, salāti ar siļķi un biezpienu, grieķu salāti, biešu-bumbieru salāti ar zilo sieru un īpašie vegānie salāti. Dārzeņu variācijas dažādos veidos – gan marinēti un cepti baklažāni, cukini, marinēta paprika, u.c. Noteikti pieminēšanas vērts ir arī gardais spinātu pīrāgs. Izvēle auksto uzkodu galdā patiešām plaša un skaidrs ir viens – katrs atradīs kaut ko savai gaumei tuvāku un nepaēdis nepaliks.

Zupu piedāvājumā šoreiz bija klasiskā soļanka, bet siltajos ēdienos gan jēra gaļas bumbiņas, gan vistas filejas kotletītes, gan liellopu gaļas sautējums ar dārzeņiem, kā arī dārzeņu ragū un kartupeļu biezenītis. Tā kā arī silto ēdienu klāsts gana vispusīgs un pilnīgi pietiekams.

Un deserta galds tāpat, kā viss iepriekš, attaisno uz to liktās cerības. Desertu izvēle nebija pārlieku liela, bet pilnīgi pietika, lai arī no tā, kas jau bija, es nevarētu izvēlēties, jo ar acīm jau gribās visu... :) Vieglāku desertu cienītāji varēja izvēlēties gan mazus augļu trauciņus vai ceptu-pildītu ābolu, ko atsevišķi iespējams papildināt ar vaniļas mērci, gan arī panna cotu ar atsvaidzinošu zemeņu virskārtu, tāpat bija arī burkāna kūka, kas izskatījās patiesi kārdinoša, bet beigās tomēr tai vietas neatlika, jo mans favorīts bija lieliskie šokolādes pop tipa kūciņu kvadrātiņi ar sukādēm! Cienīgs šokolādes mīļa deserts. 

Nemaz nerunājot par īpašo Dzimšanas dienas kūciņu, kas tika pasniegta draudzenei, kā kompliments no restorāna – burvīga gan dizainā, gan garšā - ar kraukšķīgu šokolādīgo pamatni, šokolādes musa un karameļu krēma kārtām pildījumā – bija kā lielisks punkts uz “i” šim jaukajam braņčam restorānā Locale!

Turklāt jāpiemin, ka nevienu brīdi neviens no ēdienu traukiem nepalika tukšs vai tiek aiznests un netiek papildināts, kā nācies citkārt piedzīvot dažos brančos - sak, sākumā nepaņēmi, pats vainīgs - šeit viss tiek papildināts tiklīdz trauks jau ir vairāk kā pusē, turklāt pats saimnieks visu pārbauda un nebīstas darba, personīgi papildinot uzkodu galdu ar svaigiem ēdieniem!

Paldies! Un šis būs viens no tiem braņčiem, kuru noteikti varu minēt, kā ieteikšanas vērtu.


You May Also Like

0 comments