Siera aizstājējs un B vitamīna avots - Rauga pārslas!

by - 13:45

Rauga pārslas (nejauciet tam nav nekādas saistības ar raugu) patiesībā pieder sēņu ģimenei - tās speciāli audzē, novāc un karstumā deaktivizē izveidojot riekstainu un sierainu aromātu radošu ēdienu piedevu, kas vegānajā virtuvē lieliski aizstās kāri pēc siera, jo arī garša, ne tikai smarža patiesi līdzinās cietajam sieram.

Šīs rauga pārslas lieliski var izmantot dažādos dārzeņu ēdienos (piemēram, pievienojot avokādo gvakomales mērcītei blenderēšanas procesā) un sautējumos, arī mērcīšu iebiezināšanai vai biezzupām, (pievienojot un iemaisot karstā zupā, kad vārīšanās process jau pabeigts). 

Protams, ne mazāk iederīgs “sierains” papildinājums rauga pārslas būs dažādos risoto - gan tradicionālajos rīsu, gan, piemēram, kvinojas risoto vai kuskusa un bulgurusa putrās!

Es pat teiktu, ka no šī brīnuma rodas sava veida atkarīga, jo sākotnēji, to ēdieniem pievienoju pavisam nedaudz, kā garšvielu, bet “Apetīte jau rodas ēdot” - tā ar katru reizi arvien vairāk un vairāk un dažādākiem ēdieniem gribējās piešķirt šo siera garšu, kas pie tam ir veselīga, jo…. 

Kā izrādās vēsturiski šīs pārslas sāka lietot tieši to veselīguma dēļ, ne jau garšas. Šajā ēdiena piedevā nav ne tauku, ne cukura, bet tā vietā ir visas cilvēkam nepieciešamās aminoskābes, arī selēns, dzelzs un B vitamīni, ko būtu būtiski iekļaut jebkura cilvēka ikdienas uzturā, bet jo īpaši pie šī jāpiedomā tieši veģetāriešiem un vegāniem - tieši tāpēc Latvijā šobrīd lielākie šī produkta piekritēji ir tieši gaļu un piena produktus uzturā nelietojošie cilvēki!

Bet es iesaku izmēģināt rauga pārslas ikvienam - kaut vai kā garšvielu! Ir taču forši pievienot ēdienam, ko garšīgu un reizē uzturvielām bagātu! 

Iesaku izvēlēties Marigold Engevita rauga pārslas, kas piejamas gan lielā daļā Eko veikaliņu, gan Stockmann pārtikas nodaļā Āzijas ēdienu plauktos.

P.s. Foto daži ēdieni, kuros pievienotas rauga pārslas!
(Foto Nr.4. - uzkodiņās rauga pārslas sablenderētas kopā ar avokado musu, ar turku zirņu musu un tunča-svaigā siera-valriekstu musu)

(Foto Nr.5. - Rauga pārslas pievienotas sāļo siera kēksiņu mīklai)

Lai gardi!

You May Also Like

0 comments