Pasakaini gardais mājās gatavotais marcipāns ar apelsīna niansi!

by - 08:39

Marcipāns, kurš pats izkūst mutē, pašu rokām darināts, no sirds un ar mīlestību sastāvā?! Jā, tieši tik lielisks būš šis mājas marcipāns - pagatavo kā dāvanu, kādam marcipānmīlim vai vienkārši sevis palutināšanai!

Vai zināji, ka veikalos nopērkamajos marcipānos, mandeles lielākoties satur tikai ap 30-40% no visas marcipāna masas? Un lielākā daļa atlikušo procentu veido cukurs un pūdercukurs?! Dažos augstākas kvalitātes marcipānos, var atrast "pat" 50% mandeles! Un tikai uz roku pirkstiem saskaitāmā skaitā marcipānu no Bio/eko produktu klāsta iespējams atrast kādu ar lielāku mandeļu procentuālo attīstību un nedaudz veselīgāko medu tostarp, nevis vairāk kā 50% cukura devu!

Bet savā būtībā marcipāna pamatsastāvdaļa taču ir mandeles! Tāpēc, ja vēlies ēst kvalitatīvu, veselīgu marcipānu, kurš godam nes savu vārdu - pagatavo to savām rokām! :)

Un izrādās nekas daudz nemaz nebūs vajadzīgs, lai brīnums taptu:
  • 2 saujas mandeles 
  • 2 ĒK kļavu sīrups (var arī vairāk, ja vēlies saldāku marcipānu, bet var arī aizvietot ar šķidru medu vai agaves sīrupu, ja mājās nav kļavu sīrupa) 
  • 4 palielas dateles 
  • sula no viena neliela apelsīna (un rīvēta šī paša apelsīna miziņa - pēc vēlēšanās) 
  • Raw kakao pulveris un/vai keroba + kokosriekstu eļļa 
vai
  • kvalitatīva šokolāde (pēc saviem ieskatiem - bio/eko, tumšā, piena, bez cukura, vai cita veida tevis iecienīta šokolāde) 
Papildus pēc vēlēšanās:
  • pāris pilienu mandeļu esences (bez šī var iztikt) 
Pagatavošana nav sarežģīta, bet pacietību gan mazliet prasa (tas tad, ja vēlies gaišu marcipānu, bez mandeļu miziņām sastāvā!), jo vispirms es iemērcu mandeles karstā ūdenī, ļaujot tām pāris stundiņas pamirkt, lai pēc tam nolobītu brūnās mandeļu miziņas. Bet teorētiski bez šī etapa droši var arī iztikt, ja mandeļu miziņu brūnganās krāsas daļiņas marcipāna masā netraucēs Tavam estētiskajam baudījumam :) 

Bet tā, kā man daļa marcipāna bija paredzēta dāvināšanai, tad pacentos, lai marcipāns tiešām būtu gaišs un vienmērīgas krāsas.

Pēc tam jau atkal lielāko daļu darba paveiks blenderis - tikai atkal nedaudz pacietības, jo mandeles būs kādu laiciņu jāblenderē, kamēr tiksi līdz marcipāna konsistencei līdzvērtīgai masai :)

No sākuma blenderēju tikai mandeles, bet kad tās jau iegūst miltiem līdzīgu masu, pievienoju arī kļavu sīrupu, mandeļu esenci un 4 dateles un piespiežu sulu no viena neliela apelsīna.

Lai paspilgtinātu apelsīnu svaiguma niansi marcipānā, pievienoju arī rīvētu šī paša apelsīna miziņu.

Kad visas sastāvdaļas blenderī, tad gaidu, kad iegūšu vēlamo marcipānmasas konsistenci, izveidoju no masas marcipāna taisnstūrīšus un lieku pārtikas plēvē ledusskapī (un daļu liku saldētavā vēlākam). 

Kad masa ledusskapī atdzesējusies un garšiņas sadraudzējušās, marcipāna taisnstūrīšus atliek vien iekārtot to šokolādes kažociņā - šeit var izmantot gan kausētu jebkura veida kvalitatīvu šokolādi pēc savām vēlmēm vai ieskatiem.

Vēl labāk, pagatavot šokolādes glazūru pašam - vienkārši izkausēju kokosriekstu eļļu un samaisu viendabīgā masā kopā ar keroba vai kakao pulveri, ielieku ledusskapī, kamēr masa sāk sabiezēt un ieguvusi kausētas šokolādes konsistenci un tālāk jau process tāds pats, kā ar izkausēto gatavo šokolādi.

Man visvienkāršāk šķiet uzsmērēt šokolādes masu uz folija, uzlikt mandeļu marcipānu un tad atlikušo marcipāna daļu apsmērēt ar otiņu vai konditorejas lāpstiņu. 

Protams, var arī izlīdzēties ar citiem paņēmieniem, piemēram vienkārši iemērcot marcipāna masu šokolādē un tad lieko notecinot, bet man tas liekas ķēpīgāk. 

Jebkurā gadījumā, izvēlies sev ērtāko veidu, kā uzklāt glazūru! 

Kad gatavs, uz folija novietotos gatavos marcipānus atkal lieku ledusskapī, lai ļautu šokolādei sacietēt.

Un gardais marcipāns gatavs! Kraukšķīga šokolāde no ārpuses, bet maigs un mīksts mandeļu marcipāns iekšpusē! Nav pārlieku salds un ar patīkamu apelsīna svaigumu!

Lai gardi!

You May Also Like

0 comments