Melno pupiņu nūdeles zemesriekstu mērcē ar briseles kāpostiem Āzijas gaumē

by - 02:31

Vai zināji, ka mūsu virtuvēs salīdzinoši minimāli izmantotās melnās pupiņas ir ļoti veselīgs un vērtīgs produkts?

Tikai viena tase melno pupiņu nodrošina ⅔ daļas no B vitamīna devas, kā arī 120mg jeb vairāk kā ⅔ no tik nepieciešamās magnija dienas devas, tāpat šīs pupiņas bagātīgi satur cinku un mangānu, kā arī omega-3 taukskābes, fosforu un dzelzi, un citas vērtīgas uzturvielas.

Tāpēc Stockmann Āzijas mēneša ietvaros veikala plauktos ieraugot interesantos pupiņu makaronus, ne mirkli nešaubījos un melno pupiņu nūdeles pa taisno nonāca manā iepirkumu groziņā.

Patiesi - šīs nūdeles sastāv tikai no melnajām pupiņām, bez pievienotiem miltiem, olām vai cietēm. Veselīgs un vērtīgs produkts gan, kā piedeva gaļai, gan veģetāra ēdiena pilnvērtīga pamatsastāvdaļa.

Man šoreiz tapa vegānā melno pupiņu pasta zemesriekstu sviesta mērcē ar indisko garšu Briseles kāpostiem un diedzētām Ķīnas pupiņām. 

Melno pupiņu nūdeles novārīju pēc instrukcijas, noteikti nepārvārot. 

Grauzdēto sezama sēkliņu eļļā (VomFass) apcepu sinepju sēkliņas, ingveru un kurkumu, un liku klāt uz pusēm pārgrieztus Briseles kāpostus.

No garšvielām papildus pievienoju bio kurkumu (Biotēka), pavisam nedaudz garam masala garšvielu un nigelas sēkliņas. Visu cepu pavisam nelielā karstumā ne ilgāk par kādām 8 - 10 min, lai Briseles kāposts joprojām saglabātu savu kraukšķīgumu.

Tikmēr gandrīz gatavajām melno pupiņu nūdelēm pievienoju šķipsniņu čilli, pierīvēju muskatriekstu un uz mazas uguns sautējot ar pavisam nelielu daudzumu ūdens (burtiski 1 cm no katliņa apakšas) iemaisīju zemesriekstu sviestu (Nuteko ar riekstu gabaliņiem - perfekta sāļuma un riekstu garšas kombinācija, kas lieliski saderēja ar nūdeļu maigo garšu). Un krēmīgās riekstu sviesta melno pupiņu nūdeles jau pēc pāris minūtēm gatavas!

Atliek tik visu izkārtot uz šķīvja un papildus vitamīnu devai pārbērt ar diedzējumiem - man šoreiz diedzētas Ķīnas pupiņas (ja jau Āzijas stila virtuve, tad Āzijas :D)

Receptes īpašās sastāvdaļas un iespējamie aizvietotāji:

Protams, pašas melnās pupiņas 

Nopērkamas: Stockmann pārtikas nodaļā Āzijas garšu mēneša ietvaros

aizvietošanai: 
  • saglabājot šo pašu pupiņu pastas ideju - citas pupiņu nūdeles no šīs kolekcijas (mung pupiņu, Ķīnas pupiņu u.c) 
  • saglabājot Austrumniecisko piesitienu - rīsu nūdeles, udon nūdeles, soba nūdeles vai citas Āzijas stila nūdeles 
  • klasiskā variantā - pilngraudu spageti, kukurūzas miltu spageti 
Grauzdētā sezama sēkliņu eļļa - garša un aromāts neatkārtojami un VomFass semināra ietvaros nogaršojot atsevišķi gan parasto sezama sēklu eļļu, gan šo grauzdēto sēkliņu versiju, šī bija mans absolūtais favorīts - ideāla gan salātiem, gan dažādu ēdienu dressingiem, gan dārzeņu un Austrumu stila ēdienu apcepšanai, piešķirot pat visparastākajam burkānam riekstainu un patīkamu garšu.

Nopērkama: Vom Fass veikaliņā uz Barona ielas (par šī veikala eļļām un etiķiem lasi vairāk šeit)

aizvietošanai:
  • saglabājot Austrumniecisko piesitienu - kokosa eļļa, manuprāt būtu tik pat lieliska alternatīva, kas ar savu raksturiņu piešķirtu Briseles kāpostiem papildus garšiņu, tāpat, kā šajā gadījumā sezama eļļa 
  • klasiskā variantā - Tava iecienītākā cepameļļa - olīveļļa, rapšu eļļa 
  • Gī sviests - saglabājot indisko niansi, bet aizstājot eļļu ar šo zeltaino, dzidrināto sviestu ar izteikto riekstu aromātu 
Zemesriekstu sviests - lieliski piestāv Nuteko zemesriekstu sviests ar riekstu gabaliņiem, jo šim ir viegla sāļuma pieskaņa ar nelielām zemesriekstu drupačām, kas nūdelēm veidos īstās garšas un tekstūras mērcīti. Šī zemesriekstu sviesta sastāvā 97% ir zemesrieksti, pārējos 3% sastāda zemesriekstu eļļa, cukurs un sāls - tātad nekādu nedabīgu un lieku papildinājumu

Ja neizdodas atrast šī zīmola sviestu, tad ļoti labs ir arī Meridian zīmola zemesriekstu sviests - 100% zemesriekstu šī sviesta sastāvā, bez jebkādām papildus piedevām (nopērkams Stockmann, Zaļā Govs un Dabas Produkti)

aizvietošanai:
  • saglabājot riekstu sviesta tēmu - vari izmantot arī indijas riekstu sviestu (šīm gan garša būs maigāka un tik ļoti neizcelsies), arī mandeļu vai pat ķirbju sēklu sviestu 
  • līdzīgs riekstu sviesta variantam varētu būt arī tahin jeb sezama sēkliņu pastas mērcītes variants, kas īpaši saplūstu kopā ar sezama aromāta briseles kāpostiem - pārkaisi vēl nūdeles un kāpostus ar sezama sēkliņām un austrumnieciskais veģetārais ēdiens sezama sēkliņu tonī gatavs :) 
  • Austrumnieciskās noskaņas turpinot - kokosriekstu piens - šis noteikti būs manā nākamajā nūdeļu gatavošanas piegājiena variantā 
  • kazas siera mērcīte - riekstu sviesta vietā nūdelēs, iemaisot svaigo (mīksto) kazas sieru.
Protams, variantu un alternatīvu iespēju ir vēl daudz un dažādu! Eksperimentē! :) 


Lai gardi! 

You May Also Like

0 comments