Maigā zemesriekstu-kokosriekstu piena zupiņa

by - 14:24

Atkal jau kavējos pie Austumnieciskajām garšām, bet šī zupiņa atšķirībā no iepriekšējās asās kokosriekstu piena zupiņas ir daudz maigāka, bet ar interesantu zemesriekstu garšas noti.

Sastāvā:
  • 1 iepakojums saldētu dārzeņu mix (man bija ļoti iederīgs šai zupiņai VIP mix ar mini kukurūzas vālītēm un saldo zirnīšu pākstīm - perfekti piestāv maigajai kokospiena zupiņai)
  • selerijas kāts
  • gabaliņš ingvers
  • 400 ml kokosriekstu piens
  • 80 g rīsu nūdeles
  • 2 ĒK zemesriekstu sviests
  • garšvielas: šķipsniņa čilli, svaigi rīvēts muskatrieksts, sinepju sēkliņas, nigelas sēkliņas, Garam Masala maisījums un šķipsniņa astefetīda
  • jūras veltes - garneles, mīdijas u.c. pēc saviem ieskatiem, bet, ja gribās veģetāru zupiņu var nepievienot vispār, jo garšas tāpat ļoti piesātinātas un zupiņa gana sātīga.

Sākumā jau ierastajā grauzdēto sezama sēkliņu eļļā (no VomFass), kas perfekti piestāv šiem austrumniecisko noskaņu ēdieniem, apcepu sasmalcinātu svaigo ingveru ar sinepju sēkliņām, pierīvēju arī muskatriekstu un pievienoju saldētos dārzeņus. Visu mazliet apcepu un leju klāt ūdeni, tik daudz, lai pārsegtu dārzeņus. Tikmēr sagriežu selerijas kātu un arī to pievienoju dārzeņiem (liku vēlāk, jo gribējās, lai beigās vēl justos selerijas kraukšķis, bet ja gribās, mīkstu seleriju, tad var likt jau pašā sākumā, kopā ar pārējiem dārzenīšiem). Pēc selerijas pievienošanas, pieberu arī citas garšvielas, ko neapcepu sākumā eļļā.

Kad dārzenīši jau gandrīz gatavi, pievienoju zupiņai arī kokosa pienu, kad tas kārtīgi sasilis, tad pielieku arī zemesriekstu sviestu, ko kārtīgi iemaisu zupiņā, līdz tas vienmērīgi izšķīst kokospienā. 

Tagad kārta jūras mošķiem - mīdijām, kalmāra gabiņiem, astoņkājīšiem, u.c, izņemot garnelēm.

Beigās jau atliek tik vēl pārbaudīt garšiņas un pielikt vēl ingvera pulveri, vai čilli, vai citas garšvielas, kas prasās un tad jau pēdējās divas sastāvdaļas - rīsu (stikla) nūdeles un garnelītes.

Pasildu zupiņu turpat uz izslēgta karstā plīts riņķa un pasniedzu!

Maigais kokosriekstu piena un zemesriekstu garšu salikums ar krāsaino dārzeņu buķeti perfekti piestāvēja šai austrumniecisko garšu kompozīcijai! 

Pārāk garšīgi, lai apstātos pie pirmā zupas šķīvīša! :)

You May Also Like

0 comments