Burkānu - ingvera krēmīgā zupiņa

by - 14:21

Ātri, gardi un sātīgi top zupiņa no visvienkāršākajām sastāvdaļām - burkāna un nedaudz ingvera.

Galvenās pamatsastāvdaļas, kas būs nepieciešamas zupiņas pagatavošanai:

  1. burkāni
  2. ingvers
  3. eļļa un garšvielas pēc izvēles
Un papildus, protams, Tavas izvēlētās piedevas pasniegšanai - riekstiņi, sēkliņas, eļļiņas, siers u.c.

Sākumā grauzdēto sezama sēkliņu eļļā (no Vom Fass veikaliņa - tā patiešām jau smaržo burvīgi un garšā arī izteikts sezams - iesaku!) apcepu svaigo ingveru, sinepju sēkliņas, nigelas sēkliņas un romiešu ķimenes, tad pieliku klāt burkānus, mazliet ļāvu apcepties un lēju klāt ūdeni, lai knapi pārsedz burkānus, pievienoju bio kurkumu (no Biotēka) un vārīju līdz burkāniņi mīksti.

Beigās vēl pieliku mazliet garam masala garšvielu, papildus nedaudz ingvera pulveri (No Avokado - šeit viņš ir aromātisks un tiešām smaržo un garšo pēc ingvera, bet var arī citus bio ingvera pulveras - galvenais nepirkt parasto lielveikalā atrodamos!), mazliet kaijenas piparu un čili.

Kad garšvielas pievienotas, tad sablenderēju un pēc tam ļāvu vēl mazliet pasildīties uz plīts, un pašās beigās vēl iemaisīju rauga pārslas.

Pasniedzu ar ķirbju sēkliņām, ķirbju eļļu un dateļu etiķi (atkal no Vom Fass). Vai lielākam

Citā piegājienā (kas nav foto) vēl pārbēru ar papildus rauga pārslām un zirnīšu diedzējumiem - tad bija īpaši ideāls rezultāts un kombinācija.

Bet šeit pasniedzot vēl pievienoju kazas kamambēra tipa sieru, kurš karstajā zupiņā pakusa līdz krēmīgai un ļoti patīkamai konsistencei un perfekti saderēja kopā ar burkānu saldenumu.


You May Also Like

0 comments