Avokado - banānu veselīgie deserti

by - 13:24


Pēdējā laikā esmu kļuvusi par totālu avokado fanu, gan sāļo, gan izrādās arī saldo ēdienu variācijās!

Šoreiz tapa divi ātrie avokado deserta krēmiņi:

Pamatsastāvā 4 galvenās izejvielas:
  1. 1 paliels avokado un 2 salīdzinoši mazi banāni (bet proporcijas jau var variēt),
  2. 1 ēdamkarote kļavu sīrupa
  3. 1 ēdamkarote kokosriekstu eļļas
  4. 1 ēdamkarote svaiga citrona sulas

Visu liekam blenedrī un sablenderējam līdz viendabīgai masai.
Tad nu masu sadalīju divās daļās un:

1) vienai daļai pievienoju vēl 0,5 ēdamkaroti kokosa eļļas un papildus kādu pilīti kļavu sīrupa (bez kā varēja arī iztikt)

Gatavo krēmu liku trauciņā un pārbēru ar mandeļu kraukšķiem - sasmalcinātiem mandeļu-apelsīnu cepumiņiem (skatīt recepti šeit). Un ledusskapī aukstumā, lai visas garšiņas sasūcās un mandeļu kraukšķi sadraudzējās ar krēma tekstūru!

Raw variantā droši var iztikt bez mandeļu cepumiņiem un pārbērt vienkārši ar sasmalcinātiem riekstiņiem, pistācijām, kokosa skaidiņām, čia sēkliņām vai vienkārši auglīšiem, piemēram, no vasaras krājumu saldētajām mellenītēm :)

Vai papildiniet ar to veselīgo burkānu brauniju!

2) otrai daļai pievienoju 3 kvalitatīvas bio tumšās šokolādes gabaliņus (ap 20g) - izkausēju šokolādi un iemaisu to avokado un banānu masā, papildus pievienojot vēl mazliet keroba pulveri. Šo krēmu papildināju arī ar sīkāk sasmalcinātām nesālītām pistācijām.

Gatavo krēmu arī liekam ledusskapī, lai šokolāde varētu sastingt un veidotos pabiezas tekstūras muss, bet pasniedzu kopā ar veselīgo, vegāno burkānu-banānu brauniju.


Lai gardi!

You May Also Like

0 comments