"Spiega" kūka

by - 03:50

Saulainā ziemas nedēļas nogalē tapa Ziemas sezonai piederīga piparkūku-mežrozīšu mīklas kūciņa ar kārdinošo grieķu jogurta-karameļu krēma pildījumu un zemesriekstu sviesta krēma pārklājumu!

Patiesībā šai receptītei daudz, ko stāstīt nav, jo mežrozīšu sīrupa mīkliņa diemžēl (jo nevaru aprasktīt tapšanas posmus) vai par laimi (jo garšoja brīnešķīgi!) nav mans darinājums, bet gan sadarbības partneru dāvaniņa - tieši tāpēc, kādēļ gan neizmantot iespēju šo mežrozīšu sīrupa papildināto piparkūku garšas mīklu no dabīgiemm lauku produktiem, iecept gardā, jo gardā kūciņā?!
Tā nu izrullēju plānā kārtā mīkliņu un izgriezu divus apļus, vienu ieklāju cepamformā tā, lai mīkliņa būtu arī gar formas malām, bet otru (mazāko) mīklas aplīti atstāju virspusītei vēlākam. Uz mīklas formā izkārtoju plānās šķēlītēs sagrieztu banānu.

Ieliku mīkliņu sakarsētā krāsnī uz pāris minūtēm un tikmēr pagatavoju pildījumu.

Pildījumam saputoju 2 olu dzeltenumus ar cukuru līdz krēmīgai konsistencei, pieliku vienu iepakojumu "Baltais" grieķu jogurtu un 3 ĒK vārītu iebiezinātu pienu. Visu saputoju vienmērīgā masā. Saldums jāskatās pēc savām vēlmēm un garšas kārpiņām - var pievienot papildus kļavu sīrupu vai vairāk iebiezināto pienu, vai brūno cukuru, vai pat karameļu sīrupu. Es nepievienoju papildus saldumu, jo krēms likās gana saldens, turklāt arī banāni un tortītes mīkla dod papildus salduma devu.

Kad pildījums sagatavots, tad leju to formā uz jau nedaudz apceptās pamatnītes ar banāniem un cepu aptuveni 25-30 min. Tad izņemu atkal kūciņu no krāsns un pārklāju ar atlikušo mīklas aplīti, saliekot kopā maliņas, lai pīrāgs viscaur tiek aptverts ar mīklu.

Lieku cepeškrāsnī vēl uz kādām 5 min, bet pa to laiku sajaucu viendabīgā krēmā 4 ĒK to pašu grieķu jogurtu ar 1 ĒK zemesriekstu svietsa (Meridian - 100% tikai no zemesriekstiem -iesaku!). Šo krēmiņu plānā kārtiņā pārklāju atkal no krāsns uz brīdi izņemtajam pīrāgam, pa virsu vēl uzliekot pāris banāna šķēlītes un nedaudz Ceilonas kanēļa.

Un tad jau beidzamās 7 min krāsnī un pīrāgs gatavs! Tagad tik atliek paciesties, kamēr tas atdzisīs, jo tieši atdziestot, tas kļūst vēl garšīgāks! :)
Lai gardi!

P.s. Bet pīrāga nosaukums tapa par godu mazajam Spiegotājam, kurš arī gribēja iesaistīties gatavošanas un, jo īpaši, foto tapšanas procesā :)

You May Also Like

0 comments