Gardie ķirbju - aprikožu mafini (bez miltiem, olām un bez sviesta)

by - 00:40

Bērni lūdz pēc mafiniem, bet negribi tiem dot atkal netik veselīgos kviešu miltus un sviestu? Ir lielisks un absolūti veselīgs risinājums - un, cik gardi!!!! Nezinātājs mūžam neuzminēs, ka šeit pamatsastāvdaļa ir ķirbis. Manuprāt, garšā visvairāk jutās tieši žāvētās aprikozes, bet kopumā vienkārši garšīgs, maigs, sulīgs un mīksts desert-mafins (lai gan mērķis nebija mafini) :D

Sastāvā:
  • 300 g Ķirbis (mīksti sacepts krāsnī)
  • 30 g Indijas rieksti
  • 9 Žāvētas aprikozes
  • ½ TK Kakao vai koreba pulveris
  • Kanēlis
  • 1 ĒK iebiezināts piens -bez šī var droši iztikt vegānā un bez laktozes variantā, bet var aizvietot ar ēdamkaroti kļavu vai agaves sīrupa, lieliski iebiezinātā piena vietā iederēsies arī kokosriekstu manna, kokosriekstu krēms vai kāds no riekstu sviestiem (indijas, mandeļu, zemesriekstu)
  • 1 ĒK kokosriekstu eļļa

Vispirms blenderī sasmalcinu izmērcētus indijas riekstus, bet tad pievienoju arī krāsnī cepto ķirbi un izmērcētas žāvētās aprikozes, visu sablenderējot līdz viendabīgai masai. Masu lieku mafinu formiņās, papildinot ar šokolādi un apberot ar kokosskaidiņām un cepu kādas 12-15 min 180 grādos. Bet, kā redzams arī pēc sastāvdaļām, šo var atstāt arī neceptu, vienkārši veidojot apaļas konfektītes no iegūtās masas un apviļājot kokosskaidiņās, maltos riekstos vai kakao!

Pildījumam šoreiz es vēl papildināju gardumus ar melno šokolādi - iespiedu viducītī katram formiņā saliktajam mafinam pa vienam uz pusēm pārlaustam šokolādes gabaliņam. Protams, arī šeit variācijas pastāv - varam nelikt neko pildījumā, jo kēksiņi garšīgi un sulīgi tāpat, varam ielikt pa pustējkarotei zemesriekstu vai citu riekstu sviesta, vai banāna gabaliņu, vai lavrieksta pusīti!

Un pavisam veselīgi, ātri un gardi mafini bez miltiem, bez olām, bez sviesta un, ja vēlas, arī bez piena produktiem būs gatavi!

Lai garšīgi!

You May Also Like

0 comments