Batātes frī un burkānu-biezpiena-siera sacepums

by - 04:53


Batāte jeb saldais kartupelis ir lielisks minerālvielu, antioksidantu un beta-karotīna avots, turklāt tajā ir daudz kālija, kalcija, kā arī A un C vitamīna. Bet, kas pats labākais - garša! Man pat ļoti, ļoti patīk. Turklāt gana universāla, jo var izmantot gan tradicionālākos sāļajos ēdienos vai sacepumos, bet var arī eksperimentēt un tāpat, kā nereti ķirbi, bieti vai burkānu, izmantot arī saldajos ēdienos - bet par tiem citreiz, šoreiz būs pavisam vienkārša un ātra saldā kartupeļa frī versija ar timiānu.

Vienkāršāk vairs nevar būt - sagriežu batāti frī formas gabaliņos, salieku bļodiņā, pieberu garšvielas - šoreiz labi daudz gan svaigā, gan kaltētā timiāna un melno piparu, pārleju nedaudz eļļas - šeit man bija grauzdēto sezama sēklu eļļa, bet var izmantot arī olīveļļu vai citu taukvielu pēc saviem ieskatiem, bet aizrauties arī nevajag, tik tā pavisam nedaudz - tā teikt aromātam :) Visu ar rokām samaisu, lai garšvieliņas un eļļa tiek klāt visiem batātes gabaliņiem.


Tālāk jau kļūst tikai vēl vienkāršāk - saslapinu cepampapīru, kurš ir uz pusi lielāks par trauku/cepamformu, kurā tiks cepti kartupelīši, lai veidotos tāda kā lupatiņa (pavisam ērts triks, kā čaukstošo cepampapīru padarīt ērti lietojamu un pielāgojamu jums nepieciešamajai formai vai veidolam). Ieklāju cepampapīru cepamtraukā, saberu visus kartupelīšus un aiztinu cepampapīru ciet, lai kartupelīši paliek viscaur ietīti papīrā. Un lieku cepeškrāsnī cepties uz kādām 20 min. Kad batātes frī jau gandrīz gatavi, tad atliek tikai mazliet vēl pacep ar atvērtu cepampapīru, lai izveidojas mazliet kraukšķīga garoziņa un tad jau gardie un veselīgie oranžīgie batātes frī gatavi!

Šo reizīt batāte tika pasniegta kopā ar gardu burkānu-biezpiena-kazas siera sacepumu.

Sastāvā:
  • 200 g burkāni
  • 1 ola
  • 150 g biezpiens
  • garšvielas pēc saviem ieskatiem
  • cukini - 50 g
  • 2-3 ĒK rauga pārslas
  • kazas siers pārklājumam
Burkānus blenderī sasmalcinu (man šoreiz slinkums bija rīvēt, bet protams, var arī tā! Tikai, ja liec blenderī - neaizraujies - mums nevajag burkānu putru vai miltus - pavisam nedaudz ieslēdz blenderi un burkāni jau būs vajadzīgajā konsistencē).

Cukīni gan sarīvēju (lai gan, protams, var izlīdzēties arī ar blendera triku, bet te vēl mazāk jādarbina blenders, jo cukīni savas tekstūras dēļ ātri pārvērtīsies cukīni raw zupiņā :)).

Burkānus un cukīni sajaucu kopā.

Tāpat kopā sajaucu olu ar biezpienu, garšvielām un rauga (jeb siera aizstājēja) pārslām (bet arī šeit var novirzīties no rauga pārslām uz parastu rīvētu cieto sieru vai jebkuru sieru, ko sirds kāro, vai var iztikt arī bez siera, ja to negribās vispār!)


Beigās dārzeņu un biezpiena masu sajaucu kopā un lieku cepties uz kādām 30-40 min, bet tas jāskatās pēc gatavības. Beigās vēl pārklāju ar svaigo (mīksto, smērējamo) kazas sieru ar zaļumiem un ielieku cepeškrāsnī vēl uz kādām 8 min.

Un tad jau gardais sacepums gatavs!

Pavisam oranžas pusdienas sanākušas! Gaidām pavasari :)

Lai gardi!

You May Also Like

0 comments